یزد پورتال
26 آبان 1402 - 15:52

امام جمعه یزد: حماس به جنایات ۷۰ ساله صهیونیست‌ها پاسخ می‌دهد/ زحمات پرستاران شایسته تقدیر است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: حماس با عملیات طوفان الاقصی به جنایات صهیونیست‌ها در طول ۷۰ سال پاسخ داد و به این مسیر تا پیروزی ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با بیان اینکه تمام امور ما در ید قدرت الهی است، اظهار داشت: اگر معصیت کنیم از رحمت خدا دور خواهیم شد و اگر می‌خواهیم مشمول رحمت الهی شویم باید به خدا نزدیک شویم.

وی عنوان کرد: اگر متصل به خدا نباشیم و ذکر خدا نگوییم و غافل باشیم از همه امور عقب خواهیم ماند زیرا کسی که از خدا و رحمت الهی دور باشد، زندگی دشواری خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه نماز، غفران و رحمت و سعادت دنیا و آخرت را به دنبال دارد، افزود: در بیش از 80 آیه از قرآن کریم به نماز توصیه شده و کسی که نماز را بپا ندارد یا آن را سبک بشمارد، فردی است که نسبت به قطع شدن ارتباطش با خدا بی تفاوت است و کسی که در این حالت است، مشمول رحمت الهی نخواهد شد.

امام جمعه یزد با تاکید بر لزوم اهمیت والدین برای نماز فرزندانشان بیان کرد: حضرت ابراهیم در مناجات خود با خدا که در آیات قرآن به آن اشاره شده از خدا خواسته که فرزندان او را در زمره نمازگزاران قرار دهد و این نشان از اهمیتی است که نماز در حوزه خانواده دارد.

وی ادامه داد: خداوند متعال نیز در سوره طه آیه 132 به پیامبر توصیه کرده که اهل خود را به نماز دستور بده و در این مسیر پافشاری کن زیرا ممکن است به سخنان تو اهمیت ندهند اما تو امر به نماز را نسبت به فرزندانت فراموش نکن.

ناصری با اشاره به آدابی که خداوند متعال در قرآن کریم برای امر به نماز برای فرزندان در نظر گرفته است، افزود: نماز باید در جامعه وجود داشته باشد زیرا نماز از فساد جلوگیری کرده و برکت الهی را در جامعه جاری و ساری می کند.

وی با بیان اینکه نماز انسان را به قرب الهی می رساند، ادامه داد: در تربیت دینی فرزندان خود نسبت به نماز کوتاهی نکنید و علاوه بر والدین، معلمان نیز وظایف خود را در این زمینه به درستی انجام دهند زیرا در این زمینه برای آنها وظیفه تعریف شده و باید به آن عمل کنند.

خطیب جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش رو بودن هفته بسیج بیان کرد: برای شناخت بسیج هیچ چیز روشن‌تر از تعابیر امام خمینی(ره) و رهبری از این نهاد مقدس نیست، نهادی که در همه برهه ها و شرایط، با خلوص و عشق به خدا و مردم به میدان آمده است.

وی به بیان بخشی از سخنان امام و رهبری در مورد بسیج پرداخت و اظهار کرد: نیروی مقاومت بسیج با ایمان سرشار و عزم استوار در همه میادین حاضر است و این نهاد نماد نظم، جهت گیری درست و خدامحوری است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک میلاد حضرت زینب(س) یادآور شد: این بانوی بزرگ اسلام اسوه صبر، شکیبایی، شجاعت، اخلاص و ایثارگری است.

وی با اشاره به سخنرانی های حضرت زینب(س) در مقابل عبیدالله ابن زیاد افزود: این جمله حضرت که فرمود: «هیچ چیز ندیدم جز زیبایی» مشهور است اما زیبایی مدنظر حضرت زینب(س)، همان زیبایی های آزمایشی مدنظر قرآن کریم است، همان زیبایی هایی که خداوند ما را با آن آزمایش می کند.

ناصری با بیان اینکه بخشی از زیبایی ها نیز زیبایی های کیفری هستند، عنوان کرد: دشمن در صدد تغییر ذائقه مردم به ویژه مسلمانان است و تلاش دارد منکرات را زیبا نشان دهد که نمونه آن را شاهد هستیم که بی حجابی را برای زن زیبایی تلقی کرده در حالی که این زیبایی نیست و عقوبت دارد.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه عده ای امروز حتی آدمکشی را تزئین می کنند و سرپوش زیبایی روی آن می گذارند، افزود: اینها باطن این قضیه را نگاه نمی کنند، صهیونیست ها 70 سال است که هر روز عده ای کودک و زن بی گناه را به شهادت می رساندند و با سرپوش حقوق بشر، در تلاش برای انحراف افکار عمومی از این جنایات هستند.

ناصری با اشاره به اینکه حماس برای اینکه از مردم فلسطین دفاع کند، حرکت کردند و در مقابل صهیونیست‌ها ایستاد، تصریح کرد: عده ای حماس را نقد می کنند اما واقعا تا کی باید در برابر کشتار هر روزه مردم فلسطین سکوت می شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از مردم فلسطین در زندانهای صهیونیست ها هستند و هر روز شکنجه می شوند، بیان کرد: این سکوت دیگر شایسته نبود و حماس باید اقدام می کرد بر این اساس طوفان الاقصی شکل گرفت.

ناصری ادامه داد: جنایات اسرائیل غاصب و آمریکایی ها را نمی توان نادیده گرفت زیرا اینها از انسانیت هیچ بویی نبرده اند، اینها کارشان آدمکشی است و آمریکا در مدت کوتاه پیدایش خود، جنگهای زیادی در دنیا به راه انداخته است.

انتهای پیام/781/.

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1575365

مهمترین اخبار یزد: