یزد پورتال
11 آذر 1402 - 08:46

نجات جان سه نوجوان مهریزی در برفخانه طزرجان

سرپرست جمعیت هلال احمر استان یزد از نجات جان سه نوجوان مهریزی در ارتفاعات برفخانه طزرجان با تلاش ۱۰ ساعته‌ی تیم‌های امدادی هلال احمر خبر داد.

محمد عشقی، سرپرست جمعیت هلال احمر استان یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار کرد: شامگاه گذشته بنا به اطلاع به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات eoc استان مبنی بر گم شدن سه نفر در برفخانه طزرجان بلافاصله ۱۰ نفر نیرو امدادی متشکل از تیم امداد ونجات کوهستان تفت و تیم واکنش سریع استان با دو‌خودرو کمک‌دار امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: پس از رسیدن نجاتگران هلال احمر به محل حادثه و پیمودن مسیر کوهستانی و عملیات جستجو در دره لاکوچک و لابزرگ، سه نوجوان مهریزی در منطقه دره لابزرگ برفخانه گیر افتاده بودند پیدا و به وسیله تجهیزات و ست کوهستان  آن‌ها را به پایین کوه و محل امن انتقال و به آغوش گرم خانواده بارگشتند.

عشقی با اشاره به این‌که این عملیات از ساعت ۱۹شب گذشته آغاز و تا ساعت ۰۴:۴۰ صبح امروز ادامه داشت، گفت: با توجه به شرایط منطقه کوهستانی یزد و شهرستان‌های استان و حوادث متعددی که برای کوهنوردان رخ می‌دهد، کوهنوردان و شهروندان نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.

وی در پایان تأکید کرد: شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ ندای امداد و نجات جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1590746

مهمترین اخبار یزد: