یزد پورتال
23 بهمن 1402 - 20:40

معرفی نامزدهای تأیید صلاحیت شده خبرگان رهبری در یزد + عکس

دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: برای نمایندگی مجلس خبرگان رهبری سه داوطلب در استان یزد تأیید صلاحیت شدند.

سعید رستگاری، دبیر ستاد انتخابات استان یزد درباره داوطلبان انتخابات خبرگان رهبری در این استان، به خبرنگار فارس اظهار کرد: سه داوطلبان به نام‌های آیات ابوالقاسم وافی، حسینی نسب و محصل همدانی تایید صلاحیت شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، آیت الله ابوالقاسم وافی یزدی، متولد ۱۳۱۴ شمسی، در منطقه حسین‌آباد یزد است و تولیت مسجد جمکران را تا ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ به عهده داشته است.

وی در پنج سالگی آموختن قرآن را آغاز و سپس به دبستان و پس از آن به دبیرستان رفت و با اتمام آن به حوزه علمیه یزد رفت و دروس مقدمات و بخشی از دروس دوره سطح را در آن حوزه فرا گرفت.

وافی در سال ۱۳۳۶ برای تکمیل تحصیلات خود به قم رفت و در دروس دوره سطح شرکت کرد و پس از آن به درس خارج حوزه علمیه قم رفت.

آیت الله ابوالقاسم وافی یزدی همچنین در دوره‌های اول و دوم مجلس شورای اسلامی نمایندگی مردم یزد را بر عهده داشت.

آیت الله، سیدرضا حسینی نسب، نیز در سال ۱۳۳۷ شمسی در شهرستان مهریز در استان یزد متولد شد و تحصیلات عمومی را در مدارس آن شهرستان گذراند و به منظور تحصیل علوم دینی، عازم شهرستان یزد شد.

وی پس از آموزش مقدّمات علوم اسلامی در حوزه علمیه یزد، در سال ۱۳۵۵ به منظور تکمیل تحصیلات عالیه اسلامی به شهر قم مهاجرت کرد.

حسینی نسب، دانش‌های فقه، اصول فقه، فلسفه، منطق، اقتصاد اسلامی، علم کلام، علم رجال، علم هیئت و نجوم و ادبیات را از استادانی چون محمد تقی بهجت، فاضل لنکرانی، میرزا جواد تبریزی و علامه حسن‌زاده آملی، فرا گرفته است.

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین محصل همدانی هم در دوره چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم از حوزه انتخابیه تفت به مجلس راه یافت، وی همچنین در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی نماینده مردم استان در مجلس از حوزه انتخابیه مهریز بود.

حجت الاسلام محصل همدانی به دلیل بیماری در بیمارستان بستری و در دیماه سال جاری دار فانی را وداع گفت.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد نیز خاطرنشان کرد: تبلیغات انتخابات خبرگان رهبری از ۲۵ بهمن ماه آغاز و تا نهم اسفندماه ادامه دارد.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1669390

مهمترین اخبار یزد: