یزد پورتال
16 بهمن 1402 - 13:09

عضویت در کتابخانه‌های عمومی یزد به مناسبت دهه فجر رایگان شد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد گفت: مقارن با ایام الله دهه فجر امسال، 220 برنامه‌های فرهنگی و کتابخوانی با محوریت گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کتابخانه‌های استان یزد اجرا می‌شود.

محمدمحسن رفیعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به ضرورت تبیین دستاوردهای نظام برای اقشار مختلف جامعه به ویژ جوانان، اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی استان یزد بنا دارد همزمان با فرا رسیدن چل و پنجمین بهار انقلاب اسلامی یک سری محتوای تبیینی و آموزشی که برخی از دستاوردهای نظام طی ۴۵ سال گذشته را حکایت می‌کنید برای تبیین بیش از پیش در اختیار جامعه هدف خود قرار دهد.

وی تدوین ۲۲۰ ویژه برنامه فرهنگی را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار نهاد کتابخانه‌های عمومی در استان یزد دانست و افزود:‌ دیدار با خانواده‌های شهدا، اجرای طرح‌های نورافشانی در شب ۲۲بهمن و طنین انداز شدن ندای « الله اکبر» در محوطه کتابخانه‌ها از جمله برنامه‌های تدوین شده برای ۲۲ بهمن امسال است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد برگزاری ویژه برنامه‌های شب شعر فجر، مسابقه نقاشی متری با موضوع دهه فجر، خاطره گویی انقلاب، قصه گویی انقلاب، نشست‌های کتابخوان با موضوع کتاب‌های انقلاب و دهه فجر از دیگر برنامه در دستور کار است و گفت:‌ نقد و بررسی و معرفی کتاب، رونمایی از تازه‌های نشر در حوزه انقلاب اسلامی و تجلیل از یادگاران دوران انقلاب اسلامی نیز انجام می‌شود.

رفیعی تصریح کرد: امسال نیز ایجاد غرفه در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن، ویژه برنامه‌های متنوع کودکان و نوجوانان تدارک دیده شده است.

وی همچنین از اجرای طرح عضویت رایگان و بخشودگی جرایم دیرکرد کتاب‌های امانتی از ۱۲ لغایت ۲۲ بهمن ماه خبر داد و خاطرنشان کرد: در این ایام میزبان علاقمندان به عضویت رایگان در کتابخانه‌ها خواهیم بود.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1661402

مهمترین اخبار یزد: