یزد پورتال
15 بهمن 1402 - 11:44

آغاز فرصت تغییر حوزه انتخابیه برای داوطلبان انتخابات در یزد

دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: داوطلبانی که احیانا قصد تغییر حوزه انتخابیه دارند می‌توانند از ۱۹ لغایت ۲۵ بهمن ماه درخواست خود را به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه که اول ثبت‌نام کردند ارائه نمایند.

سعید رستگاری دبیر ستاد انتخابات استان یزد،‌ در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، گفت: بر اساس قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی آن دسته از داوطلبانی که قصد تغییر حوزه انتخابیه خود را دارند صرفا برای یک‌بار و حداکثر تا ۱۵ روز قبل از روز اخذ رای درخواست خود را به فرمانداری حوزه انتخابیه که قبلا ثبت‌نام کردند تسلیم نمایند.

وی افزود: فرمانداران حوزه‌های انتخابیه بلافاصله بر اساس درخواست‌های ارائه شده از سوی نامزدها مؤظف هستند پرونده و سوابق داوطلب را به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه مقصد ارسال نمایند.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد، گفت: این فرآیند از انتخابات از تاریخ ۱۹ بهمن ماه و همزمان با اعلام نتایج نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان توسط شورای محترم نگهبان شروع و تا ۲۵ بهمن ماه ادامه دارد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود، استان یزد با چهار حوزه انتخابیه و ۱۲ شهرستان دارای چهار کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1660002

مهمترین اخبار یزد: