یزد پورتال
06 خرداد 1402 - 10:40

اجرای طرح مهارت افزایی بانوان و دانش آموزان دختر در یزد

مشاوره امور زنان مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: طرح مهارت افزایی در حوزه‌های خود ارزیابی و خودشناسی بانوان فرهنگی و دانش آموزان دختر دوره اول متوسطه در استان یزد برگزار و در حال اجراست.

فاطمه دهقان، مشاور امور زنان مدیرکل آموزش و پرورش یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس از این استان، اظهار کرد: طرح مهارت افزایی بانوان فرهنگی و دانش آموزان دختر در مناطق ۱۴ گانه استان یزد در حال اجرا بوده و خوشبختانه استقبال خوبی از این طرح شده است.

وی افزود: در فازهای مختلف این طرح دانش آموزان دختر پایه‌های هفتم و هشتم، اولیا و مربیان و  بانوان فرهنگی استان یزد تحت پوشش طرح قرار می‌گیرند.

دهقان از پیش بینی برگزاری کارگاه آموزشی به منظور اجرای مطلوب این طرح خبر داد و با بیان این‌که باورهای خود کارآمدی اساس و پایه سلامت روانی است،‌گفت:  بنا داریم احساس شایستگی، کفایت و قابلیت کنار آمدن با زندگی را در بانوان فرهنگی و دانش آموزان دختر و اولیای آنها تقویت کنیم.

مشاور امور زنان مدیرکل آموزش و پرورش با بیان این مطلب که یافته ها نشان می‌دهد بین آموزش و مهارتهای زندگی و ارتقا خودشناسی و خود ارزیابی و خودکارآمدی بانوان فرهنگی و دانش آموزان دختر مدارس و اولیای آنها به ویژه زنان سرپرست خانوار ارتباط معناداری وجود دارد،‌ تصریح کرد: با آموزش صحیح مهارتهای زندگی می‌توان خودکارآمدی بانوان حوزه تعلیم و تربیت را بالا برد.

وی با اشاره به نقش اختلالات رفتاری و آسیب‌های اجتماعی با توانایی‌های افراد در تحلیل درست از خود، عدم احساس کنترل و خود ارزیابی شخصی در رویارویی با موقعیت‌های دشوار و آمادگی برای حل مشکلات زندگی به شیوه مناسب را خاطرنشان کرد و گفت: تغییرات و پیچیدگی روزافزون جامعه آماده سازی افراد بخصوص بانوان در رویارویی با موقعیت های دشوار امری ضروری است.

پایان پیام/ر

منبع: فارس
شناسه خبر: 1241346