یزد پورتال
26 اسفند 1401 - 21:15

برگزاری پنجمین جشنواره «زیباترین سفر هفت‌سین» در یزد

مسئول فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی یزد با اشاره به اهمیت برگزاری پنجمین دوره جشنواره «زیباترین سفر هفت‌سین» در این شهر میراث جهانی، گفت:‌ 22 سفر هفت سین در این دوره جشنواره به نمایش عمومی گذاشته شده است.

احمد عظیمی‌فر، مسئول اداره فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس از این استان با اشاره به اهمیت تلاش عمومی برای نشاط مردمی به ویژه در روزهای منتهی به بهار طبیعت، اظهار کرد:‌ پنجمین جشنواره زیباترین سفر هفت سین به منظور تقویت نشاط عمومی در شهر میراث جهانی یزد برگزار شد.

وی افزود:‌ این جشنواره با مشارکت خانواده‌های یزدی از ۱۳ تا ۲۳ اسفندماه با اعلام فراخوان عمومی آغاز شده و امشب ۲۷ اسفندماه آثار پذیرفته شده به نمایش عمومی گذاشته شده است.

عظیمی فر در ادامه با بیان این‌که در این دوره جشنواره ۳۵ اثر هنرمند ثبت‌نام کردند که در نهایت بعد از داوری اولیه ۲۲ اثر موفق به شرکت در بخش نمایش میدانی شدند، گفت:‌ ایده‌های خلاقانه و جدید نیز مورد حمایت قرار می‌گیرند.

مسئول فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی یزد در این باره تصریح کرد:‌ توجه به نمادهای بومی یزد، حفظ شأن و جایگاه قرآن در سفره هفت سین، تناسب اسم گروه با چیدمان سفر هفت سین، همخوانی سفره هفت‌سین با موضوع «یزد شهر زندگی و بندگی» از جمله محورهای تعیین شده برای شرکت کنندگان در جشنواره زیباترین هفت سین یزد است.

وی تأکید کرد:‌ آثار رسیده توسط پنج استاد دانشگاه در رشته‌های گرافیک، طراحی، معماری و یک استاد هنرمند برتر تجربی ارزیابی و در نهایت تا فردا تعیین و اعلام می‌شوند.

عظیمی فر در پایان خاطرنشان کرد:‌ طبق هماهنگی‌های انجام شده سه نفر به عنوان نفرات اول تا سوم با رأی داوران و هفت نفر نیز با رأی مردمی به عنوان نفرات برتر این دوره جشنواره معرفی می شوند.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1098190

مهمترین اخبار یزد: