یزد پورتال
21 بهمن 1401 - 16:32

مدیریت رهبری در ناآرامی‌های اخیر پدرانه بود/تاکید بر کنترل گرانی‌

یزد- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: مدیریت رهبر معظم انقلاب در نا آرامی‌های اخیر هم در مواجهه با مزدوران و هم فریب خوردگان، پدرانه بود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با گرامیداشت ایام دهه فجر با بیان اینکه ما قبل از انقلاب تحت امر کفار و یهودی ها بودیم، افزود: آنها عروسکی به نام شاه را سر کار گذاشته بودند و حکومت آنها عروسکی به تمام معنا می خواست که شاه پهلوی این نقش را برای آنها بازی می کرد.

ناصری عنوان کرد: این نهضت از چند قرن پیش توسط ائمه اطهار(ع) آغاز و توسط آنها پیگیری شد و در نهایت نیز انقلاب اسلامی در امتداد مبارزات ائمه اطهار(ع) و نهضت عاشورا در 22 بهمن 57 به پیروزی رسید.

خطیب جمعه یزد اظهار داشت: این پیروزی به دست خدا رقم خورد و قومی که در ظلمات طاغوت غرق بود، ظرف چند روز به دست خدا آزاد شد.

اتحاد رمز پیروزی انقلاب اسلامی است

وی با بیان اینکه برای تداوم انقلاب اسلامی، تقوا، صبر و مقاومت و پایداری نیاز داریم، عنوان کرد: وقتی در مسیر خدا قرار گرفتیم باید به بندگان خدا خدمت کنیم و با اتحاد و توکل و اعتماد به حق، در این مسیر قدم برداریم.

ناصری افزود: رمز پیروزی انقلاب اسلامی اتحاد بود و امام خمینی(ره) نیز مدام بر اتحاد تاکید داشت و حرکت در مسیر نیز همواره مورد تاکید بود و در شرایطی که هدف و مقصود یکی باشد، اتحاد برقرار است زیرا همه به یک مقصد و آن هم قرب الهی و تعالی حرکت می کنند.

نماینده ولی فقیه تصریح کرد: وحدت واقعی یعنی قلب همه شما برای یک چیز بتپد و آن، اسلام است.

جمهوری اسلامی نسبت به اصول خود بی مبالاتی نمی کند

ناصری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد انقلاب اسلامی ایران بیان کرد: جمهوری اسلامی به اصول خود به شدت پایبند است و با خطوط اصلی خود هرگز بی مبالاتی نمی کند و برایش مهم است چرا بماند و چگونه بماند.

وی عنوان کرد: چرایی ماندن ما به دلیل پیاده سازی احکام الهی است و چگونه ماندن ما در سایه تلاش در مسیر پیشرفت فرهنگ، اقتصاد و تمامی ابعاد زندگی بشر، میسر است.

امام جمعه یزد از همه مردم دعوت کرد تا در راهپیمایی 22 بهمن با انسجام و وحدت حضور داشته باشند و صبر، تقوا، توکل و مقاومت را پیشه خود کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد گرانی هایی که در جامعه وجود دارد، افزود: بارها گفته ام که امکان تولید خوراک دام که شامل چهار نهاده است در کشور وجود دارد و می توانیم در این زمینه خودکفا باشیم و اگر این اتفاق بیفتد و جهاد کشاورزی استانها با سرمایه گذاران بخش خصوصی به میدان بیایند، می توانیم در این زمینه خودکفا باشیم تا گوشت و مرغ تا این حد گران نشود.

مدیریت رهبری در ناآرامی ها مدبرانه و پدرانه بود

ناصری همچنین در مورد عفو رهبری نیز بیان کرد: مدیریتی که رهبری در این نا آرامی ها داشتند، یک مدیریت آگاهانه، مدبرانه و پدرانه بود زیرا همه رسانه های دنیا جمع شدند تا هزاران دروغ را سر هم کنند و به خورد مردم دهند اما رهبر معظم انقلاب هشدار دادند که در این آشوب ها عده ای مزدور و عده ای فریب خورده هستند.

خطیب جمعه یزد یادآور شد: نیروی انتظامی ما چندین شهید و زخمی داد اما اجازه نداد آسیبی به کسی وارد شود، سربازان کتک می خوردند اما دست به اسلحه نبردند و تدبیر رهبری در مورد عفو تعداد زیادی از فریب خورده ها، تدابیر ایشان را بیش از پیش نشان داد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1031846

مهمترین اخبار یزد: