یزد پورتال
23 دی 1401 - 16:04

آیت الله ناصری:‌ زنان نسبت به وظیفه انسان‌سازی خود غفلت نکنند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد مهمترین و تاثیرگذارترین وظیفه زن در جامعه اسلامی را انسان سازی و تربیت فرزندانی صالح ذکر کرد و گفت: زنان جامعه اسلامی قدردان این نقش خود باشند و در هر محیطی از آن غفلت نورزند.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های امروز ۲۳ دیماه نماز جمعه مرکز استان، با تبریک میلاد باسعادت دخت نبی اکرم حضرت فاطمه(س) و تکریم روز زن، اظهار کرد: خداوند تمام مخلوقات خود را زوج آفریده است چرا که هر کدام را مکمل یکدیگر آفریده است.

 

وی افزود: اگر مردم و زن با همدیگر و هماهنگ نباشند و تکلیف الهی خود را انجام ندهند، رشته تکاملی مورد نظر خداوند برای انسانها کامل نخواهد شد و جامعه انسانیت ضرر خواهد کرد و این حکمت خداوندی است.

امام جمعه یزد با بیان این که مقام زن در اسلام مافوق چیزی است که تصور می‌شود،‌ عنوان کرد: اسلام تنها مکتبی است که برای همه حق و حقوق قرار داده و در این بین برای زنان شان و حقوق بسیار بالایی در نظر گرفته است.

وی تربیت انسانهایی که خدمتگزار در جامعه بشری مانند قاسم سلیمانی‌ها می‎شوند را خدمتی بسیار گزاف و بزرگ به جامعه دانست و گفت: تنها همین وظیفه زنان می‌تواند دنیا را متحول کند.

آیت الله ناصری با بیان این که زن در دنیای امروز تحقیر شده و جایگاه وی را به فعالیت در خارج خانه و دور از محیط تربیت فرزندان سوق داده‌اند، گفت: امام راحل(ره) در انقلاب اسلامی ارزش مادی و معنوی تنزل یافته زن را بالا برد و ضمن این که زن را نیمی از پیکره جامعه و موثر در بخشهای مختلف جامعه دانست، وظیفه مهم وی را تربیت فرزندانی سالم و صالح و انسان سازی بیان کرد.

وی با بیان این که زنان جامعه اسلامی باید قدر خود را بدانند، گفت: خداوند ساختار زن را بر انسان سازی پایه نهاده شده و باید در هرمحیطی اعم از خانه، مدرسه و جامعه این مسیر را دنبال کنند و کرامت خود را با شعارهای فریبنده از دست ندهند.

وی با اشاره به سفر پرخیر و برکت رئیس جمهور طی روز گذشته و امروز به استان، گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته، روز گذشته شاهد آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب خلیج فارس به استان یزد علی رغم تحریمها با اعتبارات هزاران میلیاردی بودیم.

امام جمعه یزد خواستار تداوم پیگیری اجرای این طرح تا بهره برداری از آن شد و گفت: در این سفر نکات دیگری نیز در دستور کار است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: متاسفانه در دولتهای گذشته نسبت به دین و فرهنگ مردم کم توجهی شده است که باید در این دولت علاوه بر مسائل معیشتی مردم به مسائل فرهنگی و دینی آنان توجه بیشتری شود.

آیت الله ناصری در پایان برخی اقدامات توهین آمیز غرب علیه اسلام مانند اقدامات اخیر صورت گرفته از سوی فرانسوی‌ها را یاداور شد و گفت: متاسفانه تذاکراتی قبلاً نیز در این باره به غربی‌ها داده شده ولی آنها همچنان در مسیر خود حرکت می‌کنند و باید وزارت خارجه برخورد مناسبی با این اقدامات صورت دهد.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 974602

مهمترین اخبار یزد: