یزد پورتال
22 شهریور 1402 - 18:54

افزایش 80 درصدی صدور پروانه توسعه صنایع در استان یزد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: در پنج‌ماهه نخست سال 1402 میزان صدور پروانه تحقیق و توسعه واحدهای صنعتی و تولیدی استان یزد نسبت به مدت مشابه حدود 80 درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدکاظم صادقیان عصر امروز  با اعلام این خبر در جمع برخی مدیران ارشد استان، اظهار کرد: با توجه به سند آمایش استان و برنامه تحولی یزد نوین و لزوم ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع تولیدی جهت بررسی و رشد کیفیت محصولات تولیدی، این موضوع جزء اهداف اصلی این اداره کل است.

وی افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون تعداد ۹ فقره پروانه تحقیق و توسعه صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۸۰ درصدی را داشته که امید است تا پایان سال به رشد ۱۰۰ درصدی برسد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: پروانه تحقیق و توسعه برای کلیه متقاضیان و فعالانی که دارای پروانه بهره‌برداری صنعتی هستند قابلیت صدور دارد و در صورت احراز شرایط لازم، انجام می‌شود.

صادقیان تصریح کرد: در راستای حمایت از واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری استان و در جهت ارتقاء تخصص و افزایش کیفیت محصولات شرکت‌های مذکور، آماده صدور پروانه تحقیق و توسعه در اسرع وقت هستیم تا بزودی با تجهیز واحدهای تولیدی استان به واحد تحقیق و توسعه شاهد پیشرفت و تعالی استان یزد باشیم.

پایان پیام/ف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1498846