یزد پورتال
25 شهریور 1402 - 13:49

عزاداری ۶۰ هیئت یزدی همزمان با دهه آخر صفر در مشهد مقدس

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: همزمان با دهه پایانی ماه صفر و رحلت جانسوز پیامبر اکرم(ص)، امام حسن مجتبی(ص) ۶۰ هیأت مذهبی استان یزد در مشهد مقدس و حرم مطهر رضوی عزاداری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، این روزها مردم سراسر کشور خود را به مشهد الرضا بارگاه نورانی شمش‌الشموس غریب طوس حضرت امام رضا(ع) می‌رسانند.‌، مردمانی که پس از دو ماه عزاداری خالصانه اکنون در منزگاه پایانی ماه صفر برای زیارت امام رضا (ع) در روز شهادتشان عازم این نقطه بهشتی شدند.

این ایام مشهد هم مانند کربلا مملو از جمعیت دلدادگان و عاشقان حضرات ائمه اطهار است و موکب‌های بسیاری برای خدمات‌رسانی به مردم و پخش نذری در این روزها برپا شده است.

حجت الاسلام علیرضا نجیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس از یزد، اظهار کرد: یکی از سنت‌های دیرین در ایام پایانی ماه صفر حضور دسته‌جات و هیأت عزاداری استان یزد در حرم مطهر رضوی است و امسال نیز ۶۰ هیأت مذهبی از سراسر استان عازم این سفر نورانی شدند.

وی افزود: یزدی‌های نیز به رسم معرفتی که به ائمه دارند موکب‌های پذیرایی برپا می‌کنند و در موکب‌های خود، غذا، میان وعده میوه، چایی و قهوه یزدی یین مردم پخش می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: بسیاری به صورت کاروانی، عده‌ای پیاده، عده به همراه خانواده قصد زیارت می‌کنند اما دلدادگانی هم هستند که به همراه هیئت‌های عزاداری محل خود دست جمعی عازم مشهد می‌شوند و دهه آخر صفر را برای زیارت و برگزاری مراسمات سوگواری رحلت پیامبر اسلام(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) بار سفر می‌بندند تا از کنار مرقد امام رضا به یاد همه معصومین که ما را با اسلام آشنا کردند عزاداری کنند.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1500839