یزد پورتال
15 بهمن 1402 - 15:15

وزیر ورزش: اجرای طرح آمایش سرزمینی تنها را رفع بی‌عدالتی حوزه ورزش است

وزیر ورزش و جوانان با بیان این‌که اجرای طرح آمایش سرزمینی تنها را رفع بی عدالتی در حوزه ورزش است، گفت: به هیچ وجه ضرورتی ندارد در شهر و استانی که ظرفیت لازم وجود ندارد ما در آن هیأت ورزشی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، کیومرث هاشمی، ظهر امروز در جلسه شورای عالی ورزش استان یزد، با بیان این‌که دادن میزبانی مسابقات ملی و بین‌مللی به استانها و شهرستان‌های مختلف کشور از جمله سیاست‌های اجرایی وزارت ورزش و جوانان در دوره مدیریتی جدید است، اظهار کرد: باشگاه‌های ورزشی موتور محرک ورزش قهرمانی هستند و باید بیش از پیش حمایت شوند.

وی افزود: توجه به بومی کردن ورزش از دیگر اولویت های اجرایی وزارت ورزش و جوانان است و این مهم باید به عنوان راهبردی جدی مد نظر تصمیم گیرها قرار گیرد.

وزیر ورزش و جوانان تقویت ورزش را از جمله عوامل پیشگیری برای بروز بسیاری از بیماری‌ها دانست و بیان کرد: همگانی کردن ورزش موثرترین راهکار برای سلامت جامعه است.

وی بومی کردن ورزش را یکی از مهمترین مأموریت شهرداری‌ها عنوان کرد و گفت: محله محوری به عنوان موضوعی اساسی است که خوشبختانه از دیرباز تاکنون در شهر و استان یزد مد نظر قرار گرفته است.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که بی‌عدالتی زمانی در ورزش از بین می‌رود که طرح آمایش سرزمینی به معنای واقعی اجرایی شود، تصریح کرد: به هیچ وجه ضرورتی ندارد در شهر و استانی که ظرفیت لازم وجود ندارد ما در آن هیأت ورزشی داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان تقویت و توسعه باشگاه های ورزشی در تمام مناطق کشور را حائز اهمیت و ضروری دانست و بیان کرد: ما باید 14 هزار هیأت ورزشی خود را به پنج هزار برسانیم ولی کامل و جدی از آنها حمایت کنیم.

هاشمی با بیان این‌که هر بخش، شهر، شهرستان و استانی باید برشی از طرح آمایش سرزمینی در حوزه ورزش را داشته باشند، خاطرنشان کرد: تکمیل طرح‌های نیمه تمام حوزه ورزش و جوانان کشور به بیش از 4 سال اعتبار جدی نیاز دارد.

وی مولدسازی را از جمله راهکارهای تأمین اعتبار حوزه ورزش و جوانان دانست و بیان کرد: بنا داریم برای تأمین طرح‌های نیمه تمام حوزه ورزش از ظرفیت باشگاه های ورزشی استفاده کنیم.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1660339

مهمترین اخبار یزد: