یزد پورتال
15 آبان 1402 - 10:32

ثبت کمترین نرخ بیکاری مردان کشور به نام استان یزد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با اشاره به آخرین نتایج و آمار منتشره از مرکز آمار ایران گفت: بر اساس آخرین نتایج مرکز آمار ایران، استان یزد با نرخ بیکاری 2.9 کمترین نرخ بیکاری مردان را در بین استان‌های کشور را کسب کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مجید دهقانی‌زاده صبح امروز در جمع برخی خبرنگاران حاضر شد و اظهار کرد: براساس تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران، استان یزد با نرخ بیکاری ۲.۹ توانست کمترین نرخ بیکاری مردان در کشور را به نام خود ثبت کند.

وی با اشاره به کاهش ۰.۹ درصدی نرخ بیکاری مردان نسبت به فصل قبل، افزود: در دوفصل ابتدایی سال ۱۴۰۲، استان یزد پایین ترین نرخ بیکاری مردان را در بین استان‌های کشور داشته است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد گفت: این کاهش نشان از رونق بازار کار در استان براساس سیاست‌های دولت مردمی سیزدهم و سرمایه گذاری‌های انجام شده و بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی و فعال کردن واحدهای تولیدی و معدنی راکد در استان طی دو سال اخیر بوده است.

دبیر کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با ابراز خرسندی از کاهش نرخ بیکاری زنان در فصل تابستان، تصریح کرد: در این شاخص نیز با کاهش ۱.۹ درصدی نسبت به فصل بهار به عدد ۱۸.۴ رسیده‌ایم.

دهقانی‌زاده با بیان این‌که استان یزد جزء چهار استان دارای کمترین نرخ بیکاری در کشور است، ادامه داد: این نرخ در مقایسه با میانگین کشور یعنی ۷.۹ درصد، به میزان ۱.۶ درصد کمتر است.

وی با تاکید بر این‌که سیاست اصلی استان در حوزه اشتغال، ایجاد اشتغال بومی است، بیان داشت: تیم مدیریتی استان در تلاش برای ایجاد شغل‌های مناسب دانش‌آموختگان و بانوان استان بوده چرا که احساس می‌کنیم هنوز به جایگاه مناسب در این حوزه نرسیده‌ایم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با اشاره به این‌که نرخ‌های بیکاری به صورت فصلی، پایدار نیستند و ممکن است در فصول مختلف دچار تغییرات شوند، خاطرنشان کرد: اجرای سند آمایش استان و برنامه تحولی یزدِنوین می‌تواند منجر به تغییر ریل اقتصادی و تعادل در بازار کار استان شود.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1562883

مهمترین اخبار یزد: