یزد پورتال
06 خرداد 1402 - 14:19

آغاز ساخت اولین گلخانه مدرن موز در یزد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یزد از اجرای طرح ساخت گلخانه مدرن چهار هکتاری موز در این شهرستان خبر داد و ابراز امیدواری کرد به زودی دو هکتار از این گلخانه مورد بهره برداری قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان، «محمدرضا غفاریان» ضمن بازدید از عملیات اجرایی ساخت گلخانه مدرن چهار هکتاری موز در این شهرستان، اظهار کرد: این طرح با هدف افزایش تولید محصولاتی باکیفیت، با ارزش و بهبود شرایط تولید و بر مبنای تنوع الگوی کشت و نیاز بازار مصرف در یزد آغاز شده و قابلیت تولید انواع محصولات دیگر را نیز دارد.

وی افزود: پس از انتخاب منطقه، طرح ساخت گلخانه توسط تیم فنی طرح تهیه شده و طرح مذکور شامل جزئیاتی نظیر ابعاد گلخانه و تجهیزات مورد نیاز برای رشد موز در شرایط گلخانه‌ای است.

به گفته غفاریان، به دنبال آماده سازی زمین مناسب برای ایجاد این گلخانه‌، سازه طرح به صورت دقیق و تحت نظارت کارشناسان فنی در حال اجراست و به زودی دو هکتار از این طرح به بهره‌برداری خواهد رسید.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یزد عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود تولید موز با کیفیت، به افزایش درآمد و رونق کشاورزی با توجه به عرضه و تقاضا در این منطقه کمک شایانی کند.

این طرح در راستای تاکیدات و برنامه‌های مورد نظر از سوی معاونت بهبود تولیدات گیاهی و مدیریت باغبانی استان در حال اجراست.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1241967