یزد پورتال
09 خرداد 1402 - 11:43

پیوند قانون جوانی جمعیت و مسکن

یزد- مسکن همواره دغدغه اصلی خانواده‌های یزدی در درجه اول برای ازدواج و در مرحله بعد برای بچه‌دار شدن است از اینرو خبرهای این روزها بسیاری از خانواده‌ها را خرسند کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، خبرهای این روزها حکایت از اولویت قرار گرفتن خانواده‌های پرجمعیت در صف خانه‌دار شدن دارد و این خبر برای خانوارهایی که دیگر توان پرداخت اجاره بهای سنگین را ندارند یا صاحبخانه‌ها از اجاره دادن خانه به آنها به دلیل تعداد زیاد نفرات طفره می‌روند، خوشایند است.

استاندار یزد در این زمینه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی اقدامات مهم، برنامه‌ریزی و نهایی شده در شورای مسکن، اعطای زمین به خانواده‌هایی است که فرزند سوم به بعدشان از تاریخ آبان ماه سال ۱۴۰۰ به دنیا آمده‌اند.

مهران فاطمی افزود: این خانواده‌ها یک قطعه زمین ۲۰۰ متری در مرغوب‌ترین نقطه قابل واگذاری در اختیار خواهند داشت.

وی ادامه داد: در مرحله اول بالغ بر ۲ هزار نفر ثبت نام شدند و بعد از اطلاع رسانی تعداد افراد شناسایی و پالایش شده به ۳ هزار نفر افزایش یافت و این هفته مصادف با سالروز میلاد امام رضا(ع)، قرعه کشی انجام و قطعات زمین هرکدام از آنها مشخص خواهد شد.

استاندار یزد افزود: بابت این زمین‌ها هزینه‌ای جز هزینه آماده سازی، آب، گاز و برق از مالکان دریافت نخواهد شد و تسهیلات آن نیز دو سال تنفس دارد و بعد از دو سال، تقسیط می‌شود.

وی تاکید کرد: این اقدام یکی از بهترین شرایط و مشوق‌هایی است که در این راستا در قانون قرار داده شده و به یاری خدا امسال، فرصت‌ها و مشوق‌های بسیار خوب دیگر از تسهیلات گرفته تا زمین در اختیار عزیزانی قرار خواهد گرفت که فرزندشان متولد می‌شود.

فاطمی ادامه داد: با وجود اینکه در این روش عرضه، مصرف کننده را راضی نگه می‌داریم، اما خرده فروشانی که نمایندگی ندارند و سال‌هاست در این صنف، کسب و کار دارند با آمدن این سایت و پلتفرم‌ها کسب و کارشان تعطیل شود و واقعا نیاز به کمک دارند.

نقطه قوت این طرح، خانه‌های ویلایی است که می‌تواند برای خانوارهای پرجمعیت مناسب باشد و این امر دلگرمی اجرای این طرح را دو چندان می‌کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1249023