یزد پورتال
12 آذر 1401 - 15:14

توضیحات جوکار در خصوص طرح شفافیت قوای سه‌گانه

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس گفت: طرح شفافیت قوا در مجلس قبل هم وجود داشت و مطالباتی در این خصوص داشتیم که در مجلس یازدهم به تصویب رسید.

محمدصالح جوکار، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس و رئیس کمیسیون امور داخلی کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس از یزد، اظهار کرد:‌ طرح شفافیت در مجلس شورای اسلامی با هدف اعلام آراء نمایندگان به ملت، در قوه مجریه برای اعلام تمام دارایی های دستگاه‌ها به مردم و در قوه قضائیه نیز بخشی از احکامی که سبب خدشه دار نشدن آبروی افراد نمی شود، بارگذاری خواهد شد تا ملت در جریان این احکام قرار گیرند.

وی با بیان این‌که طرح ملی مهاجرت توسط مجلس با ارسال لایحه توسط دولت به مجلس مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: در این طرح به دنبال ساماندهی اتباع خارجی و بکارگیری ظرفیتها و توانمندی‌های آنها برای کشور هستیم.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی حضور در 35 محله جهت بررسی مشکلات مردم و محلات حوزه انتخابیه را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار دانست و گفت: برای رفع مشکلات مردم شاهد همکاری بسیاری از مدیران کل استان بودیم و در روزهای جمعه با حضور خود، نشان دادند که عزم جدی برای رفع مشکلات مردم دارند.

جوکار با اشاره به اینکه در دیدار با هیئت امنای محلات و مساجد و همچنین بازدید از شهرها و روستاها بیش از 350 مصوبه داشتیم، تصریح کرد: تنها نوشتن مصوبه ملاک نبوده بلکه تلاشمان جهت به سرانجام رسیدن آن را در دستور کار داشتیم که به لطف خدا تاکنون 72 درصد به سرانجام رسیده و مابقی مصوبات در حال انجام است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه به تمام محلات توجه خواهیم کرد، گفت: همانطور که در ابتدا قول داده‌ام، بازهم به محلات جهت رفع مشکلاتشان حضور پیدا خواهم کرد.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 895067

مهمترین اخبار یزد: