یزد پورتال
06 خرداد 1403 - 11:45

بهره‌برداری راه‌آهن یزد ـ اقلید با حضور وزیر راه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی در سفر خود به استان یزد، پس از بهره‌برداری نهایی از پروژه راه‌آهن یزد-اقلید، ایستگاه راه‌آهن مهریز را افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی امروز یکشنبه 6 خردادماه، در سفر خود به استان یزد، بهره‌برداری نهایی از پروژه راه‌آهن یزد-اقلید را اعلام کرد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین ایستگاه راه‌آهن مهریز در استان یزد را افتتاح کرد.

مهرداد بذرپاش در آیین بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن یزد – اقلید با تسلیت شهادت آیت الله رئیسی اظهار داشت: یکی از مهمترین ویژگی‌های آیت الله شهید رئیسی، خدمت بی منت، صادقانه و خستگی ناپذیر برای رفع مشکلات مردم بود.

وی با اشاره به اینکه حتی یک لحظه در خدمت به مردم کم نمی‌گذاریم عنوان کرد: راه آیت الله شهید رئیسی ادامه خواهد داشت و مردم هر دقیقه شاهد خدمات و تحولات جدید و پروژه‌های نو در مسیر توسعه و آبادانی ایران خواهند بود.

وی ادامه داد: در دو ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 57 درصد رشد حمل کالاهای ترانزیتی در شاهراه‌های اصلی کشور را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته با جابه‌جایی 15 میلیون تن کالا رشد 58 درصدی حمل کالاهای ترانزیتی رقم خورد، اضافه کرد: با این میزان پیشرفت امسال 20 میلیون تن کالا حمل خواهد شد.

بذرپاش با اشاره به تاکید رئیس جمهور شهید درباره بهره‌برداری از پروژه راه آهن یزد - اقلید اعلام کرد: از امروز جابه‌جایی بار در این مسیر انجام می‌شود و از دو روز آینده اولین سفر مسافری به مشهد از این مسیر عبور می‌کند و سپس شاهد عبور روزانه یک رام قطار مسافربری در این مسیر با مبدا و مقصد مشهد مقدس خواهیم بود.

به گزارش تسنیم، مسیر راه  آهن اقلید – یزد به طول 270 کیلومتر است که 245 کیلومتر از طول مسیر این راه‌آهن در محدوده استان یزد و بقیه در حوزه استحفاظی استان فارس قرار دارد. همچنین این مسیر شامل 270 کیلومتر خط اصلی و 49 کیلومتر خطوط ایستگاهی و 11 ایستگاه می‌شود.

بذرپاش، در ادامه سفرهای استانی و بهره‌برداری از پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی در مناطق مختلف کشور، صبح امروز یکشنبه 6 خردادماه وارد استان یزد شد.

طی این سفر، 4157 واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن شامل مسکن تکمیلی، تدریجی، بازآفرینی شهری، مسکن روستایی و خودمالکی افتتاح می‌شود.

همچنین هم‌زمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به یزد، عملیات اجرایی واحدهای مسکونی یک طبقه حیاط دار طرح نهضت ملی مسکن در این استان، آغاز می‌شود.

واگذاری 4412 قطعه اراضی مربوط به طرح‌های مسکن نیز در ادامه این سفر صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/781

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1719823

مهمترین اخبار یزد: