یزد پورتال
28 آبان 1402 - 13:33

پرداخت ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در یزد

مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: طی پنج ماه گذشته ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به طرح‌های مشاغل خانگی در این استان پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، فریبا آیت‌الهی با بیان این‌که از ابتدای مرداد ماه سال جاری تاکنون مبلغ ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به طرح‌های مشاغل خانگی در استان پرداخت شده است، اظهار کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده سهم استان از تسهیلات مشاغل خانگی از ۸۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ به ۱۰۲ میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲ افزایش یافت که افزایش ۱۷ درصدی داشته است. 

وی با بیان این‌که مشاغل خانگی یکی از راه‌های درآمد و تامین معیشت خانوار‌ها است،‌ افزود: از مرداد ماه سالجاری تاکنون به ۷۱۰ طرح مشاغل خانگی به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان پرداخت شد.

مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: با اجرای صحیح سیاست‌های ابلاغی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری، تعداد ۶ هزار مجوز مشاغل خانگی در سطح استان صادر گردیده است. 

آیت الهی به سهم اشتغال ایجاد شده این طرح‌ها در استان اشاره و تصریح کرد: با پرداخت این تسهیلات زمینه ایجاد ۹۵۰ فرصت شغلی جدید در استان فراهم شده است. مابقی تسهیلات به طرح‌ها از سوی بانک‌ها در حال پرداخت است.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1577567

مهمترین اخبار یزد: