یزد پورتال
08 خرداد 1402 - 13:39

تحویل ۴ هزار واحدمسکونی طرح نهضت ملی مسکن یزدی‌ها در سالجاری

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزدگفت:با تامین مالی طرح‌های نهضت ملی مسکن ،امسال چهار هزار واحدمسکونی را تکمیل و تحویل همشهریان خواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد،‌ خواجه رضایی پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه استان با اشاره به این‌که در طرح ملی نهضت مسکن در استان یزد،‌ در هشت فاز بالغ بر ۱۲۹ هزار متقاضی ثبت نام کرده‌اند اظهار کرد:  ۶۳ هزار متقاضی چهار شرط لازم این طرح را داشته‌اند که اطلاعات ۴۷ هزار متقاضی درسامانه تایید نهایی شده است.

وی افزود: اکثر طرح‌ها در استان یزد در حال فعالیت و ساخت و ساز‌ها در حال انجام است و تاکنون ۴۱۴ واحد درقالب این طرح تحویل متقاضیان در استان یزد شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد در خصوص روند ثبت نام طرح‌ها تصریح کرد: متقاضیان پس از ثبت نام در سامانه طرح نهضت ملی مسکن به آدرس saman.mrud ، مالکیت افراد در سامانه بررسی می‌شود و بعد از تایید اولیه درسامانه، افراد باید به پیشخوان دولت مراجعه و مدارک خود را کامل کنند و بعد به ادارات راه و شهرسازی معرفی و تایید نهایی می‌شوند.

خواجه‌رضایی با اشاره به وضعیت متقاضیانی که تایید نهایی شده‌اند، ولی پیامک برای آن‌ها ارسال نشده که بالغ بر ۲۰ هزار نفر فقط در شهر یزد هستند خاطرنشان کرد: طرح‌های اراضی ۳۷۷ هکتاری و ۷۰۰ هکتاری در مراحل طراحی، آماده سازی و طراحی معماری است و این روند در سایر استان‌ها چندساله و زمانبر است که خوشبختانه دراستان یزد به سرعت و باهم پوشانی در مدت چندماه در حال به نتیجه رسیدن است. 

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه همه شهرستان‌ها عملیات اجرایی ساخت واحد‌ها انجام شده و درشهر یزد سال گذشته در مرحله احصای اراضی و وطراحی بوده‌ایم و در برخی شهرستان‌ها کار بصورت گروه ساخت توسط بنیاد مسکن در حال انجام است که مردم ساخت را انجام می‌دهد و برخی بنیاد ساخت است که بصورت تدریجی طرح انجام می‌شود و بعضا ساختمان کامل تحویل مردم می‌شود و یا تحویل مردم می‌شود تاخودشان تکمیل ساختمان را انجام دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد در شهر یزد هم مرحله اجرایی در زمینه آماده سازی زمین در حال انجام است و انشالله با تزریق مالی به طرح و تامین مالی طرح سال ۱۴۰۲ سال خوبی در طرح نهضت ملی مسکن خواهد بود.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1246869

مهمترین اخبار یزد: