یزد پورتال
17 تیر 1403 - 18:07

ساماندهی و انتقال واحدهای ضایعاتی به شهرک جدید

طرح انتقال واحدهای ضایعاتی یزد به شهرک جدید با هدف کاهش مشکلات زیست محیطی و اجتماعی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدصالح جوکار در نشست بررسی وضعیت واحدهای ضایعاتی شهر یزد اظهار داشت: اثرات زیست محیطی، اجتماعی و امنیتی فعالیت‌های ضایعاتی در شهر باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: هم‌افزایی میان دستگاه‌های اجرایی و نظارتی و ایجاد بسترهای لازم برای انتقال واحدهای دارای مجوز به شهرک ضایعات ضروری است.

جوکار افزود: ساماندهی واحدهای دارای مجوز در زمینه جمع‌آوری، خرید و فروش ضایعات باید با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های اجرایی و نظارتی صورت گیرد و پس از این ساماندهی، پایش شهری جهت بهبود اثرات این اقدام انجام شود.

وی تصریح کرد: این اقدام می‌تواند به کاهش مشکلات زیست محیطی، اجتماعی و امنیتی ناشی از فعالیت‌های ضایعاتی در شهر یزد منجر شود و محیط زندگی بهتری را برای شهروندان فراهم سازد.

در این نشست که با حضور نمایندگان مردم یزد، اشکذر، زارچ و ندوشن، برنامه‌ای برای ساماندهی و انتقال واحدهای ضایعاتی به شهرک ضایعات یزد به تصویب رسید. این نشست با ارائه گزارش‌هایی از سوی دادستان و فرماندار یزد آغاز شد که به بررسی ظرفیت‌ها و ضرورت‌های ساماندهی واحدهای ضایعات شهری پرداختند.

در این نشست تصمیم گرفته شد که فرمانداری یزد آمادگی خود را برای واگذاری واحدهای شهرک ضایعات اعلام کند و اتحادیه نیز از صدور مجوزهای جدید برای واحدهای ضایعاتی خودداری نماید.

انتهای پیام/781/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1739969

مهمترین اخبار یزد: