یزد پورتال
12 بهمن 1401 - 12:17

هنرمندان یزدی در چهل یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حائز رتبه شدند

هنرمندان یزدی در چهل یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حائز رتبه شدند و طلسم چهل ساله یزد در این زمینه شکسته شد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مراسم اختتامیه چهل یکمین جشنواره تئاتر فجر سه شنبه شب 11 بهمن در تالار وحدت برگزار شد.

در این مراسم مهسا دهقانی در بخش خیابانی حائز رتبه دوم کارگردانی برای نمایش "دردسرهای یک موجود موذی" را دریافت کرد. همچنین سعید خبیری برای نماش "دردسرهای یک موجود موذی"حائز رتبه دوم بازیگری مرد شد.

بنابراین گزارش دربخش موسیقی نمایش خیابانی، از محمد نادری برای نمایش "قل آب" از یزد تقدیر شد. لازم بذکر است در چهل یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر4 نمایش یزدی با عنوان  نمایش قل‌آب به نویسندگی و کارگردانی بهناز زحمتکش و نمایش دردسرهای یک موجود موزی به نویسندگی محسن عالم زاده و کارگردانی مهسا دهقانی در بخش خیابانی نماینده استان یزد حضور داشتند. همچنین نمایش‌های ممد شاه به نویسندگی محمدرضا امیرخانی و کارگردانی سید ناصر امامی میبدی و جاودانگی به نویسندگی اصغر گروسی و کارگردانی محسن جاور در بخش صحنه ای در این جشنواره شرکت کردند.

گفتنی است با توجه به اینکه آخرین بار، تئاتر یزد در سال ۶۱ موفق به کسب جایزه در جشنواره فجر شده بود ،حضور ۴ نماینده از یزد در این دوره از جشنواره فجر یک رکورد محسوب می شد و همچنین طلسم چهل ساله در چهل یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر برای استان یزد نیز شکسته شد.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012469

مهمترین اخبار یزد: