یزد پورتال
25 اسفند 1401 - 22:49

تشدید کشیک یگان‌های حفاظت انفال در ایام نوروز

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به فرصت طلبی متعدیان به اموال عمومی و زمین خواران در ایام تعطیلات نوروز، گفت: باید با تشدید کشیک یگان های حفاظت ادارات متولی امور اراضی، از انفال حفاظت جدی صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، غلامعلی دهشیری عصر امروز در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال اظهار کرد:‌ با توجه به این‌که معمولا تعرض به اموال عمومی و اراضی ملی و منابع طبیعی در ایام تعطیل بیشتر صورت می‌گیرد، توجه به موضوع حفظ انفال باید در ایام تعطیل نوروز مضاعف باشد.

وی افزود: تحرک و پویایی یگان حفاظت سازمان‌های متولی امور اراضی باید در ایام تعطیل بیش از زمان‌های دیگر باشد تا کسی احساس نکند در سایه تعطیلات ادارات می تواند به اراضی ملی و دولتی تعدی نماید.

رئیس کل دادگستری استان یزد بر برخورد جدی و قاطع با زمین‌خواران و متعدیان به اموال عمومی و بیت المال تأکید کرد و گفت: هر چند قانون حد نگار در مورد اراضی ملی در استان به طور کامل اجرا شده است اما با این وجود، چشمان بیدار و تیز بین یگان‌های حفاظت و نیروهای مردمی مانع از تحقق اهداف شوم زمینخواران خواهد شد و با متخلفان این امر برخورد قاطع قانونی صورت خواهد گرفت. 

دهشیری تصریح کرد: صیانت از بیت‌المال وظیفه‌ای است که نباید مورد غفلت قرار بگیرد و اگر ثابت شود جایی کم کاری فرد یا مسئولی موجب تجاوز به اراضی ملی و دولتی شده است این امر با عنایت به دستورالعمل ترک فعل مدیران قابلیت پیگیری دارد.

پایان پیام/ح

منبع: فارس
شناسه خبر: 1096725

مهمترین اخبار یزد: