یزد پورتال
26 اسفند 1401 - 01:00

۱۶۸ فقره تصادف تنها طی ۲۴ ساعت در یزد/ ۴ نفر جان باختند

یزد- مدیرکل دفتر فنی استانداری یزد گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۸ فقره تصادف در استان یزد رخ داد که این تصادفات چهار فوتی به دنبال داشت.

حامد شیشه‌بری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز دور اول سفرهای نوروزی در کشور و همچنین استان یزد اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۸ فقره تصادف در استان یزد رخ داد که ۱۸ فقره تصادف برون شهری و ۱۵۰ فقره مربوط به تصادف درون شهری بود.

وی افزود: آمار تصادفات برون شهری ۱۲۵ درصد و تصادفات درون شهری ۳۲ درصد رشد داشته که متاسفانه چهار نفر در این تصادفات جان خود را از دست دادند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری یزد با اشاره به آمار تصادفات جرحی و خسارتی تصریح کرد: ۱۱ فقره از تصادفات جرحی و ۱۳۷ فقره نیز تصادف خسارتی بود که متاسفانه این آمار در تصادفات درون شهری رشد ۱۱ درصدی و ۲۹ درصدی داشته است.

وی ادامه داد: در روز گذشته ۲۱ نفر مجروح شدند که در تصادفات درون شهری ۱۶ نفر و تصادفات برون شهری ۵ نفر دچار آسیب شدند.

شیشه‌بری از افزایش ۱۶ درصدی تردد در ورودی های استان خبر داد و گفت: با توجه به نزدیک شدن به پیک سفرهای نوروزی، متوسط تردد ساعتی یک درصد و تردد خروجی از استان نیز ۳ درصد افزایش داشته که با توجه به افزایش آمار ترددها در استان، لازم است مسافران برای حفظ سلامتی خود هر یک ساعت رانندگی، ۱۵ دقیقه استراحت کنند تا سفر خوشی را داشته باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1096826

مهمترین اخبار یزد: