یزد پورتال
20 بهمن 1402 - 16:01

انتخابات ‌۱۱ اسفند روز سرنوشت‌ساز امنیت ملی است

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به ضرورت مشارکت در رویدادهای ملی و مذهبی گفت: انتخابات ‌۱۱ اسفند روز سرنوشت‌ساز امنیت ملی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اهمیت تقوا اظهار کرد: تقوا موجب تضمین صحت ذهن و عقل و جان است و علت آن این است که با هوای نفس در تضاد است.

وی افزود: بسیاری از افراد خود را عاقل و خردمند می‌دانند و علت این امر را دستیابی به مادیات می‌دانند، در حالیکه این هوا و هوس است و ببیانگر عقل و خرد نیست.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به فلسفه بعثت پیامبر اکرم(ص) و سایر انبیاء تصریح کرد: حضرت علی (ع)چند فلسفه را برای بعثت انبیاء بیان می‌کنند که عبارتند از متذکر شدن فطرت انسان‌ها، یادآوری نعمت‌های الهی، عقول را از زیر خروارها تعصب و تقلید کورکورانه نجات دهند، ابلاغ رسالت به‌گونه‌ای که هیچ امتی بدون حجت نباشد.

آیت الله مدرسی تصریح کرد: این موارد تنها برای بشر زمان گذشته نبوده است، بلکه امروز هم بشر دچار جاهلیت است؛ جاهلیت تنها مربوط به زمان گذشته نیست و امروز نیز می‌تواند با اشکال مختلف وجود داشته باشد.

سقط جنین مصداق بارز نسل‌کشی است

مدرسی با اشاره به نسل‌کشی در غزه و نسل‌کشی در قالب سقط جنین عنوان کرد: سقط جنین مصداق بارز نسل‌کشی است و امروزه در کشور ما هزاران انسان متولد نشده به بهانه‌های مختلف روزانه سقط و کشته می‌شوند.

وی ادامه داد: اسلام همواره با این امر به مبارزه برخواسته است و اینگونه نسل‌کشی را نه تنها حق‌الناس بلکه حق‌الله نیز می‌داند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به احکام مالی وضع شده برای سقط جنین و وضع کفاره جمع در اسلام تصریح کرد: اگر همگان اعم از مسئولان، خانواده‌ها به‌ویژه آموزش و پرورش بر تدّین به اضافه علم سرمایه‌گذاری کنند و اقشار را با تدین و علم رشد دهند تمامی مشکلات کشور حل خواهد شد و ما هیچگونه دغدغه‌ای دیگر در جامعه از حیث امنیتی، اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی، روانی و پیشرفت نخواهیم داشت.

پاسداران موتور پیشران در راستای حفظ ارزش‌های اسلامی

مدرسی در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار ادامه داد: پاسداران کشور در دو عرصه مهم خدمت‌رسانی وسیع و محرومیت‌زدایی جدیت دارند و در راستای حفظ امنیت و قدرت بازدارندگی در داخل و خارج از مرزهای کشور همچنان در راستای حفظ ارزش‌های اسلامی موتور پیشران هستند.

وی با اشاره به آیات سوره فتح عنوان کرد: شکی نیست که انقلاب اسلامی حتی به اعتراف سرسخت‌ترین دشمنان موفق به تحول گسترده علمی، نظامی و فکری شده است و فاصله طبقاتی پیش از انقلاب در سال ۱۳۵۰ با احتساب ضریب دینی ۵۰ بود که امروز به ۳۸ رسیده است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد اظهار کرد: فقیر مطلق پیش از انقلاب اسلامی ۴۶ درصد و امروز ۲۷ درصد است.

انتظار می‌رود اقلیت‌های مذهبی در عرصه خدمتی همچون گذشته حضور داشته باشند

وی عنوان کرد: با وجود اینکه توقع بود این افراد نیز در عرصه خدمتی حضور داشته باشند، برخی از اقلیت‌ها در عرصه خدمتی حضور ندارند و متذکر می‌شوم که قبل از انقلاب اقلیت زرتشتی خدمات بسیاری داشتند و در راستای عمرانی مانند ساخت بیمارستان، آب‌انبار، مدرسه و .. اقدامات زیادی انجام داده بودند.

مدرسی ادامه داد: در طول ۴۵ سال زمانی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذر دیگر شاهد چنین اقدامات گسترده‌ای از سوی این اقلیت‌ها نبودیم؛ ما در یک قطار انقلاب سوار هستیم که با سرعت به سمت هدف خود حرکت می‌کند و طبیعی است در این قطار مسائل و مشکلاتی وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: ممکن است برخی از افراد با روی خوش با ما برخورد نکنند، اما این دلیل نمی‌شود که از قطار پیاده شویم و یا ترمز آن را بکشیم، در این مسیر سختی‌هایی وجود دارد که دولت نیز باید برای حل و فصل آن گام بردارد.

۲۲ بهمن روز وحدت ملت ایران است

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به اینکه ۲۲ بهمن روز وحدت ملت ایران است، گفت: ۲۲ بهمن روز وحدت ملی، انقلاب اسلامی و روزی است که شعارهای اصلی ما همچون « نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» را تحقق بخشید و مردم باید در این روز حضور پررنگی داشته باشند.

وی با بیان این‌که مسئله فلسطین از ابتدای انقلاب اسلامی مسئله اصلی ما است، تصریح کرد: بنابر گفته مقام معظم رهبری نظم جهانی امروز گویای حل مشکلات امروز مردم و پاسخ‌دهنده به مردم نیست.

فضای شهر برای مشارکت مردم در جشن‌ها نیز فراهم شود

مدرسی با اشاره به اعیاد شعبانیه پیش‌رو بیان کرد: در جشن‌ها باید شور و شعف مردم را مشاهده کنیم و پیشنهاد من این است که علاوه بر برگزاری جشن‌ها در حسینیه‌ها، مساجد و تکیه‌ها جلوه بیرونی هم داشته باشند و مردم در خیابان خرسند و شاد باشند.

وی ادامه داد: از مسئولان دولتی نیز می‌خواهیم که فضای شهر را به‌گونه‌ای ترسیم کنند که مردم در شادی و جشن حضور داشته باشند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان این‌که انتخابات ۱۱ اسفند روز سرنوشت‌ساز ملی ما است، گفت: ۱۱ اسفند روز سرنوشت‌ساز امنیت و اقتدار ملی ما است و امید است همگان بصیرانه، عالمانه، دردمندانه و هوشمندانه در این رویداد مهم حضور داشته باشند.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1666170

مهمترین اخبار یزد: