یزد پورتال
17 تیر 1403 - 18:08

هیئت‌های مذهبی یزد ۳ زندانی را آزاد کردند

مدیرکل زندان‌های استان یزد گفت: همزمان با اولین روز ماه محرم، سه زندانی یزد با کمک هیئت‌های مذهبی و پویش‌های مردمی آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، رضا مقبلی ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی روسای هیئت‌های مذهبی از فعالیت‌های موثر هیئت محبان اهل بیت(ع) در زندان‌های یزد خبر داد.

وی اظهار داشت: امسال نیز همچون سال‌های گذشته، در دهه اول محرم مراسم عزاداری با حضور مداحان و سخنرانان برجسته استان برگزار خواهد شد و این مراسم به صورت زنده از صدا و سیمای یزد پخش می‌شود.

مدیرکل زندان‌های استان یزد خاطرنشان کرد: این حرکت انسانی نه تنها نشان‌دهنده همبستگی و همکاری مردم و هیئت‌های مذهبی یزد است، بلکه نقشی مهم در بازگرداندن امید به خانواده‌های زندانیان دارد.

مقبلی ادامه داد: آزادی این سه مددجو نمونه‌ای از تاثیرات مثبت اجتماعی فعالیت‌های مذهبی و انسانی در یزد است که هر ساله در ماه‌های محرم و صفر نمود بیشتری پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: سه مددجوی نیازمند با کمک هیئت‌های عزاداری و مبلغ دو میلیارد و سیصد میلیون ریال آزاد و به خانواده‌های خود بازگشتند.

مدیرکل زندان‌های استان یزد گفت: این اقدام در راستای یکی از سنت‌های نیکوی مردم یزد در ایام ماه محرم و صفر صورت گرفت که هر ساله با همکاری هیئت‌های عزاداری و شرکت در پویش‌های مختلف و مراسم‌های گلریزان، به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک می‌کنند.

مقبلی ادامه داد: تلاش‌های مردم و هیئت‌های عزاداری برای کمک به زندانیان جرایم غیرعمد، اقدامی قابل تحسین است که همواره در استان یزد مورد استقبال و حمایت قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/781/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1739970

مهمترین اخبار یزد: