یزد پورتال
12 دی 1401 - 10:18

استاندار یزد: تحول به نفع مردم را با جدیت اجرا می‌کنیم/نخبگان پای کار مردم باشند

استاندار یزد با تاکید بر این که تغییر و تحول در روندهای موجود به نفع مردم، یزد و کشور یکی از راهبردهای مورد پیگیری جدی استان است، گفت: تدوین سند یزد نوین در ۱۵ محور و با ۱۸۰ طرح تحولی با مشارکت بخش خصوصی، مردمی و اداری انجام گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استان، مهران فاطمی در اولین گردهمایی بزرگ نخبگان استان یزد، اساس کار دولت سیزدهم را تحول آفرینی دانست و اظهار کرد: یکی از راهبردهای مهم و مورد پیگیری استان نیز تغییر و تحول در روندهای موجود به نفع مردم، یزد و کشور است و این مهم با جدیت در دستور کار استان قرار دارد.

وی با بیان این‌که بزرگترین وظیفه جامعه نخبگانی، مدیریت تحول است، افزود: یک نخبه زمانی در جایگاه واقعی خود قرار می‌گیرد که بتواند فرآیند تحول را مدیریت کند.

استاندار لازمه ایجاد تحول را برنامه‌محوری در حوزه‌های مختلف دانست و گفت: در این راستا با مشارکت بخش خصوصی و مردمی و  کارشناسان اداری، سیاست ها و راهبردهای استان در محورهای پیشران استان مشخص و در قالب سندی تحت عنوان یزد نوین تجمیع و تدوین شد.

فاطمی تصریح کرد: تاکنون ۱۵ محور با ۱۸۰ طرح تحولی در سند یزد نوین تعریف و متولی پیگیری مسائل مربوط به آن ها و زمان بندی آن مشخص شده است.

وی با بیان این‌که تدوین برنامه تحولی مسیر جدیدی پیش روی توسعه و پیشرفت استان در سال‌های آینده رقم خواهد زد، بیان کرد: اندیشه، تصمیم و اقدامات امروز ما مهم بوده و اثرات آن برای سالیان مدیدی باقی می‌ماند لذا تصمیم و مداخله امروز ما می‌تواند باعث تبدیل یزد به یکی از قطب‌های علمی، فناوری و فرهنگی در سطح ملی و منطقه ای و بین المللی شود.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش اولین اقدام خود در زمان انتخاب به عنوان مشاور جوان استاندار در ۱۴ سال پیش را راه اندازی دفتر نخبگان در استان یزد دانست و تصریح کرد: این مرکز اولین مرکز استانی بنیاد ملی نخبگان در کشور بود که مبنای آن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی در جمع دانشگاهیان در خصوص لزوم تحول و مدیریت تحول بود.

وی با بیان این‌که نخبگان باید روحیه مطالبه گرایانه نسبت به موضوع تحول داشته باشند، افزود: یکی از انتظارات ما از نخبگان استان بازخوانی و نقد سند یزد نوین با محوریت بنیاد نخبگان و ارائه نظرات و دیدگاه ها به منظور اعمال اصلاحات لازم است.

فاطمی در پایان با بیان این‌که سازوکارهای مربوط به بکارگیری و اشتغال نخبگان در ادارات در حال پیگیری است، گفت: ایجاد تحول به نفع مردم با جدیت در استان دنبال می‌شود و باید بدانیم که مدیریت تحول رسالت جامعه نخبگانی است.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 949226

مهمترین اخبار یزد: