یزد پورتال
11 بهمن 1401 - 11:15

بهره‌برداری از مقبره مهدی آذریزدی بعد از سالها معطلی در دهه فجر امسال

سرپرست منطقه چهار شهرداری یزد گفت: مقبره پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران استاد مهدی آذر یزدی در ایام مبارک دهه فجر به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری منطقه چهار این شهر میراث جهانی، سید ابولفضل کشفی از بهره‌برداری و افتتاح چند طرح عمرانی منطقه چهار شهرداری یزد همزمان با ایام الله دهه فجر خبر داد و اظهار کرد: یکی از این طرح‌ها مقبره استاد مهدی آذر یزدی، پدر ادبیات کودک و نوجوان است.

وی با اشاره به این‌که استاد آذر یزدی از مفاخر بزرگ ایران زمین است، افزود: مقبره استاد مهدی آذریزدی در مساحتی حدود ۸۰ مترمربع و ارتفاع شش متر و ۱۱۰ متر دیوار چینی از سوی اداره عمران منطقه چهار در مراحل پایانی اجرا قرار دارد.

سرپرست منطقه چهار شهرداری یزد در ادامه با بیان این‌که برای ساماندهی و ساخت مقبره استاد مهدی آذر یزدی اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال در نظر گرفته شده است، گفت:‌ بوستان الزهرا واقع در خیابان گلستان شرقی از دیگر طرح‌هایی است که در ایام دهه فجر به بهره برداری می رسد.

 

کشفی با بیان این‌که این بوستان به متراژ سه هزار و ۸۰۰ متر مربع مراحل پایانی عملیات عمرانی را طی می‌کند و هزینه اجرای آن مبلغی بیش از ۲۰ میلیارد ریال است، تصریح کرد: تا پایان سال چندین طرح دیگر از جمله پیاده‌روسازی خیابان پارساییان، بوستان کمیل، سایبان چادری بوستان بانوان، پروژه هدایت آبهای سطحی بلوار جانباز،  بوستان کوچه ۱۹ شهید عابدی به بهره برداری می رسد و در اختیار شهروندان منطقه قرار می‌گیرد.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1009426

مهمترین اخبار یزد: