یزد پورتال
30 دی 1401 - 14:30

معاون سیاسی استاندار یزد: تحریم سپاه ناشی از تداوم رویکردی غلط در ارتباط با ملت ایران است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با صدور پیامی اقدام نابخردانه پارلمان اروپا در خصوص تصمیم بر قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی را محکوم کرد و گفت: این اقدام ناشی از تداوم رویکردی غلط در ارتباط با دولت و ملت ایران است.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، علی‌اکبر عزیزی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با صدور پیامی اقدام نابخردانه پارلمان اروپا در خصوص تصمیم  بر قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی، را محکوم و اظهار کرد:‌ این اقدام ناشی از تداوم رویکردی غلط در ارتباط با دولت و ملت ایران است.

وی با نگارش آیه وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُم وَآخَرینَ مِن دونِهِم لا تَعلَمونَهُمُ اللَّهُ یَعلَمُهُم ۚ وَما تُنفِقوا مِن شَیءٍ فی سَبیلِ اللَّهِ یُوَفَّ إِلَیکُم وَأَنتُم لا تُظلَمونَ﴿۶۰﴾، افزود: هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها، آماده سازید! و (همچنین) اسبهای ورزیده (برای میدان نبرد)، تا به وسیله آن، دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید! و (همچنین) گروه دیگری غیر از اینها را، که شما نمی‌شناسید و خدا آنها را می‌شناسد! و هر چه در راه خدا (و تقویت بنیه دفاعی اسلام) انفاق کنید، بطور کامل به شما بازگردانده می‌شود و به شما ستم نخواهد شد.

معاون سیاسی،‌استاندار یزد گفت: اقدام اخیر اروپایی ها و تصمیم آنان مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی مصداق بارز دخالت در امور دیگر کشورها و نفی اراده ملت ایران بوده و بر همین اساس قویا این اقدام شنیع و نابخردانه پارلمان اروپا را محکوم می‌نماییم.

عزیزی تصریح کرد:‌ ملت بزرگ ایران حمایت‌های همه جانبه غرب و اروپا  از رژیم بعث عراق و شخص صدام در دوران دفاع مقدس و قرار دادن تسلیحات نظامی، شیمیایی و کشتارجمعی و به خاک و خون کشیدن مردم بیگناه در شهرهای کشورمان را هرگز فراموش نخواهد کرد.
 
وی در ادامه این پیام خاطرنشان کرد: این اقدام بار دیگر چهره واقعی و پلید دشمنان حکومت الهی برخواسته از اراده ملت بزرگ ایران اسلامی را به نمایش گذاشت تا همگان بدانند آنان هرگز دلسوز ملت و خادمان آنان نیستند، نمایندگان پارلمان اروپا خادمان ملت ایران را متهم به اقدامات تروریستی کردند، در حالی که در طول چهل و اندی سال از انقلاب اسلامی، سپاه مردمی و همیشه قهرمان همواره دوشادوش مردم برای رشد و پیشرفت و رفع مشکلات کشور تلاش نموده و لحظه ای از خدمتگزاری دست نکشیده است.  

معاون استاندار یزد گفت:‌ اظهار نظرهای نسنجیده مقامات اروپایی در ارتباط با تحریم سپاه، در ادامه اقدامات غیرسازنده و غیرمسئولانه آنان بوده و ناشی از تداوم رویکردی غلط در ارتباط با دولت و ملت ایران است.
 
عزیزی خاطرنشان کرد:‌ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به عنوان یک نهاد رسمی نظامی جمهوری اسلامی ایران بوده که پس از دوران دفاع مقدس علاوه بر فعالیت های نظامی در عرصه های دیگر از جمله امدادرسانی در حوادث و بلایای طبیعی نظیر سیل و زلزله در کنار مردم بوده و لحظه ای از آنان غافل نشده است.  

وی  ادامه داد: اقدامات ارزشمند سپاه پاسداران در دفاع از مظلومان عالم و تامین امنیت منطقه که توسط آمریکای جنایتکار، اسرائیل کودک کش و همین اتحادیه اروپا به خطر افتاده است، بر هیچ کس پوشیده نیست

معاون استاندار یزد گفت: قدام اخیر اروپایی‌ها در واقع  برای کاهش نفوذ منطقه ای و جهانی ایران و محدود سازی قدرت ماست اما به فضل خدا همچون گذشته موفق نخواهند بود.  

اینجانب امیدوارم مسئولان اتحادیه اروپا متوجه تبعات این توطئه غیرمنطقی که با تحریک آمریکا و رژیم صهیونیستی طراحی شده، باشند و منافع خودشان را قربانی مصالح سیاسی زودگذر و تصمیمات احساسی ننمایند.

سپاه پاسداران جزو سازمان های مقتدر و بزرگ نظامی دنیاست و دشمنان بدانند با این گونه اقدامات، سپاه محدود نشده و شرایط آن گونه که آنها انتظار دارند، رقم نخواهد خورد.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 987070

مهمترین اخبار یزد: