یزد پورتال
29 شهریور 1401 - 16:51

سرپرست معاونت علمی رییس جمهورر: اهمیت حوزه دانش بنیان برای دولت و بخش خصوصی آشکار شده است

یزد - ایرنا - سرپرست معاونت علمی و فناوری رییس جمهور گفت: اتفاق بزرگی که امروز در کشور رقم خورده این است که دولتمردان و حتی فعالان بخش خصوصی نسبت به اهمیت و اثر حوزه دانش بنیان در زمینه های مختلف پی برده‌اند.

به گزارش ایرنا ، روح الله دهقانی فیروزآبادی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در یزد افزود: برای زیست بوم علم و فناوری و نوآوری کشور در سال های گذشته تلاش های فراوانی انجام  و زیرساخت‌های مناسبی در این زمینه ایجاد شده است.

وی خاطر نشان کرد: عملیاتی و به نتیجه رساندن محصولات دانش بنیان نیازمند جریان سازی است و اکنون وقت عمل و تولید محصول و نتیجه‌گیری از سرمایه گذاری های انجام شده در حوزه دانش بنیان در کشور است.

دهقانی فیروز آبادی تصریح کرد: امروز با تلاش ۹ ساله مدیران حوزه معاونت علمی ریاست جمهوری، باور نیاز  کشور به صنعت دانش بنیان شکل گرفته است و فرصت مناسبی فراهم شده تا بر مبنای نیازها و مسائل داخل کشور، شبکه‌هایی از مجموعه‌های دانش بنیان، دانشگاه ها، صنعت و نهادهای علمی دیگر تشکیل شود و به سمت حل مسائل کشور سوق یابد.

این مسوول خاطرنشان کرد: برخی استان‌ها در زمینه توسعه حوزه دانش بنیان پیشرو هستند و یکی از سیاست‌های کلان معاونت علمی و فناوری این است توسعه استانی در راستای حفظ نخبگان و ذخایر ژنتیکی در استان ها جدی گرفته شود و زیست بوم به نحوی گسترش پیدا کند که نخبگان بومی، به زندگی در شهر خودشان علاقه مند شوند به دلیل اینکه افراد  بومی نسبت به مسائل منطقه خود آشنایی بیشتری دارند و می‌توانند مسائل شهر خود را به شکل بهتری حل و فصل کنند.

دهقانی فیروز آبادی تصریح کرد: نخبه پروری از ویژگی های  شاخص استان یزد است و در زمینه شرکت دانش بنیان این استان موفقیت های خوبی را کسب کرده است.

سرپرست معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری امروز برای شرکت در نشست شورای فناوری یزد به این استان سفر کرد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 747226

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: