یزد پورتال
31 اردیبهشت 1402 - 09:52

اختصاص رتبه هشتم صادرات ایران به یزد

مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان یزد گفت: در فروردین ماه امسال بیش از ۳۲ میلیون دلار به وزن ۱۹۱ هزار تن کالا از گمرک یزد صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، محمدکاظم صادقیان صبح امروز در شورای برنامه‌ریزی استان با بیان این‌که صنایع معدنی غیرفلزی و فلزی، محصولات پلیمری و شیمیایی از عمده کالا‌های صادراتی استان یزد به کشور‌هایی از جمله عراق، امارات، پاکستان، اندونزی، افغانستان و ترکیه است، اظهار کرد: در فروردین ماه امسال بیش از ۱۴ میلیون دلار به وزن ۷ هزار تن کالا به گمرک استان یزد وارد شده است و عمده کالا‌های وارداتی ماشین‌آلات و قطعات یدکی خط تولید و مواد اولیه واحد‌های تولیدی بوده است.

وی با اشاره به اهمیت مثبت بوده ۱۷ میلیون دلاری تراز تجاری استان یزد، افزود:‌ از این مقدار، سه درصد آن مربوط به کشور عراق، ۲۲ درصد امارات، ۱۵ درصد پاکستان و ۱۳ درصد برای صادرات به اندونزی ثبت شده است.

مدیرکل صنعت، معدن وتجارت یزد با بیان این‌که کشور‌های ترکیه با ۲۷ درصد، امارات ۲۵درصد و چین ۳۳درصد نیز در حوزه واردات به این استان فعال بودند، گفت:‌ استان یزد پس از هرمزگان، بوشهر، خوزستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی، رتبه هشتم صادرات از لحاظ وزن را به خود اختصاص داده است و از نظر ارزش در رتبه ۱۵ می‌باشد همچنین در حوزه واردات از لحاظ وزن رتبه ۱۷ و ارزش رتبه ۱۹ کشور می‌باشد.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1226907

مهمترین اخبار یزد: