یزد پورتال
28 اسفند 1401 - 11:35

امام جمعه بخش «نیر» معارفه شد

یزد- امام جمعه جدید بخش نیر با حضور نماینده ولی فقیه در استان یزد و سایر مسئولان معارفه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری یکشنبه در این مراسم با اشاره به آغاز به کار امام جمعه جدید این بخش و قدردانی از امام جمعه سابق اظهار داشت: ائمه جمعه باید در برقراری ارتباطات منظم با همه مردم به ویژه جوانان همچنین ایجاد وحدت و یکپارچگی نقش آفرینی کنند.

وی افزود: نیر یک منطقه ییلاقی به شمار می رود و گردشگران بسیاری به این منطقه رفت و آمد می کنند، بنابراین تلاش مضاعفی برای برنامه های فرهنگی و مذهبی نیاز است.

آیت الله ناصری ادامه داد: باید برای تقویت علمی و مذهبی جوانان این منطقه تلاش شود و همه کسانی که در به ثمر رساندن انقلاب تلاش کردند، اکنون نیز باید در عرصه فرهنگی و مذهبی ایفای نقش کنند.

امام جمعه یزد، مردم نیر را بسیار نقش آفرین در عرصه های مختلف از زمان مبارزات انقلاب تا دوران دفاع مقدس و سازندگی دانست و گفت: این خطه نسبت به جمعیتی که دارد، شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

آیت الله ناصری با اشاره به تلاش ها و زحماتی که روحانیون و علما و بزرگان نیر برای بصیرت دهی به جوانان کردند، افزود: عده ای به اسم گردشگری، هنجارشکنی می کنند که ائمه جمعه و علما و روحانیون منطقه باید به این موضوع توجه نشان دهند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: همه روحانیون منطقه دست به دست هم دهند و با کمک مردم محیطی آرام و با نشاط و امیدآفرین و سرشار از تلاش و کوشش فراهم کنند.

آیت الله ناصری عنوان کرد: در گذشته تمام تولیدات مواد غذایی شهرها در روستاها انجام می شد اما اکنون توجه به شهرنشینی بیشتر شده و مهاجرت یا تغییر سبک زندگی سبب شده تا این اتفاق معکوس شود اما باید با کمک مردم، شرایط تولید به گذشته بازگردد و سبک زندگی گذشته در روستاها احیا شود.

وی بیان کرد: بارها به منابع طبیعی و جهاد کشاورزی یادآوری کرده ایم که با اتخاذ تدابیر لازم، از تبعات خشکسالی در روستاها جلوگیری کنند و آثار خشکسالی را از روستاها بزدایند و با ذخیره سازی آب باران و برف، سیستم آبیاری قطره ای در روستاها ایجاد کنند تا به بهانه خشکسالی، حیات روستایی از بین نرود.

در این مراسم حجت الاسلام مهدی فخرآبادی به عنوان امام جمعه جدید بخش نیر معرفی شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1100007

مهمترین اخبار یزد: