یزد پورتال
27 شهریور 1402 - 08:38

مهر امسال 12 مدرسه جدید به فضای آموزشی یزد اضافه می‌شود

مدیرکل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان یزد گفت: همزمان با سراسر کشور ۱۹ طرح آموزشی با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان در استان یزد به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محسن کاظمی صبح امروز در جمع برخی خبرنگاران حاضر شد و با اشاره به این‌که همزمان با سراسر کشور و با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور، دو هزار طرح آموزش و پرورشی افتتاح شده است، اظهار کرد:‌ از این تعداد طرح های افتتاح شده ۱۹ مورد سهم استان یزد بوده که انجام شده است.

وی با بیان این‌که همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید نیز قرار است ۱۲ مدرسه نوساز به فضا‌های آموزشی استان یزد اضافه شود، افزود: این ۱۹ طرح شامل ۷۴ کلاس درس، نمازخانه و سالن ورزشی است که با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان و با زیربنای ۱۷۵۳۱ مترمربع در استان یزد به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان یزد گفت: در راستای عدالت آموزشی و تقویت مدارس دولتی، قرارگاه عدالت شکل گرفته که مدارس حاشیه شهر‌ها و محلات کمتر برخوردار در اولویت هستند.

کاظمی با بیان این‌که تا به حال چهار برنامه عمده در مدارس اجرا شده که طرح شهید عجمیان، شهید محمودوند، شهید پورجعفری و شهید سلیمانی هر کدام در یک محور درحال فعالیت و توانمندسازی در حوزه آموزشی هستند، تصریح کرد: توسعه فضای آموزشی به مشارکت خیرین نیکوکار در سه حوزه ساخت، مرمت و بهسازی و تجهیز مدارس نیاز دارد.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1501895

مهمترین اخبار یزد: