یزد پورتال
04 آذر 1402 - 12:09

آغاز به کار رویداد 24 ساعته «جام رسانه‌ای امید» در یزد

جام رسانه‌ای «‌امید» در قالب رویداد آنلاین ۲۴ ساعته با حضور اصحاب رسانه و فضای مجازی استان یزد آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد،‌ اولین دوره رویداد 24 ساعته «جام رسانه‌ای امید» از صبح امروز با حضور سردبیران و مدیران استانی رسانه های مختلف استان در یزد آغاز بکار کرد.

زهرا برادران‌زاده دبیر برگزاری این دوره رویداد جام امید در گفت و گو با خبرنگار فارس، با اشاره به اهمیت مشارکت مطلوب اصحاب رسانه از این رویداد،‌اظهار کرد:‌ این رویداد رسانه‌ای همزمان با هفته بسیج به مت ۲۴ ساعت در یزد برگزار می‌شود.

وی افزود: در قالب این رویداد رسانه‌ای به مدت ۲۴ ساعت جام رسانه‌ای برگزار می‌شود و مسئولان نیز با حضور در این رویداد پاسخگوی خبرنگاران خواهد بود.

مدیراجرایی جام‌امید در استان یزد گفت: هدف از برگزاری این جام‌امیدآفرینی و ارائه فعالیت‌های پیشرفت استان در محورهای مختلف است.

برادران‌زاده بیان کرد: در این رویداد خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری، روزنامه‌ها، شبکه‌های اجتماعی حضور دارند که با صورت همزمان و در قالب طرح ۲۴ ساعته اخبار خود را منتشر می‌کنند.

وی ادامه داد: قالب های این جام رسانه ای ایده پردازی، گزارش مکتوب، خبری تحلیلی، یادداشت و سرمقاله، پادکست، تیتر، عکس، پوستر و اینفوگرافیک، کلیپ موبایلی است.

علی محمد پارسائیان، رئیس بسیج رسانه استان یزد نیز در حاشیه رویداد اظهار کرد: یکی از برنامه‌های هفته بسیج توسط بسیج رسانه جام رسانه‌ای «‌امید» است که به تولیدات اخبارامید آفرین می‌پردازند.

وی افزود: این برنامه به مدت ۲۴ ساعت است که در سه موضوع جهادامید و جهاد تبیین و جهاد سازندگی اخبار و تولیدات محتوا صورت می‌گیرد.

سرهنگ حمیدرضا محدث، جانشین فرمانده سپاه الغدیر یزد نیز در این مراسم با اشاره به نقش رسانه‌ها در مباحث پیرامون طوفان الاقصی و جنایات رژیم صهیونیستی گفت: امروزخلأحضور رسانه‌ها در مبحث فلستین به نوعی آشکار است.

وی افزود: نگاه الان به قضیه فلستین و عملیات طوفان الاقصی به گونه‌ای است که جایگاه رسالت رسانه را به خوبی آشکار می‌کند و به نوعی رسانه باید سابقه جنایات رژیم صهیونسیتی و تاریخچه رژیم صهیونیستی را به جامعه معرفی کند تا بتوان سابقه طوفان الاقصی و مقاومت را نشان داد.

محدث ادامه داد: در حوزه‌امید و رشد محور مقاومت نیز بایستی به نسل جوان معرفی شود و تاریخچه فلستین که با سنگ مبارزه خود را شروع کرده‌اند نشان داد و امروز که به موشک رسیده‌اند نیز نشان داد.

وی نبرد بین حق و باطل را نکته‌ای اصلی دانست که باید به آن پرداخته شود، گفت:‌ کشتار کودکان و نوجوانان و پزشکان به عنوان نکاتی است که رسانه باید بپردازد و جامعه جهانی را بیدار کند.

محدث با بیان این‌که ما هنوز نتوانسته‌ایم بسیج را معنای واقعی به مردم بشناسانیم، تصریح کرد:‌ بسیج به فرموده فرمانده معظم کل قوا نیروی کارآمد برای همه میدان‌ها است و یک بسیجی انسانی چند منظوره است که باید این نقش را به جامعه معرفی کنیم.

جانشین فرمانده سپاه الغدیر یزد ادامه داد: هشت گروه تخصصی مسائل اصلی استان را بررسی کرده‌اند که اقتصاد زیربنایی، فرهنگی اچتماعی، مدیریت و حکمرانی، آموزش تحقیقات وفناوری، زنان و خانواده، بهداشت وسلامت، آموزش و تربیت و گردشگری و صنایع دستی به عنوان این گروه‌ها هستند.

وی خاطرنشان کرد: مسائلی مانند شهر نمونه گردشگری ایرانی اسلامی یزد به عنوان نمونه طرح‌های ما است که تربیت راهنمای گردشگر انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گرفت.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1583851

مهمترین اخبار یزد: