یزد پورتال
15 آبان 1402 - 14:13

نجات جان بیمار ۴۷ ساله از مرگ حتمی در یزد

تیم جراحی عروق و اتاق عمل قلب و عروق بیمارستان شهیدصدوقی یزد در یک عمل جراحی نادر موفق به نجات جان بیمار ۴۷ ساله از مرگ حتمی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، دکتر سیدمسعود حسینی ظهر امروز در جمع برخی خبرنگاران حاضر شد و اظهار کرد: خانم ۴۷ ساله ای با سرفه های شدید همراه با خلط خونی به این بیمارستان ارجاع می‌شود که در بررسی اولیه احتمال توده در ریه می‌رود اما با انجام رادیولوژی متوجه آنوریسم بزرگ آئورت توراسیک که سبب نشت خون از آئورت به ریه و خلط خونی شده بود.

وی با بیان این‌که وضعیت بیمار اورژانسی محسوب می شد و هرلحظه امکان داشت بیمار بر روی تخت بیمارستان فوت کند، افزود: به دلیل اهمیت موضوع و شرایط اورژانسی، آنالیز بیماربه صورت شبانه انجام و با همکاری معاون درمان دانشگاه و مدیر بیمارستان، تجهیزات پزشکی مورد نیاز جهت انجام عمل جراحی بیمار بلافاصله از تهران به یزد ارسال شد‌.

مسئول تیم جراحی عروق بیمارستان شهید صدوقی یزد گفت: عمل جراحی اورژانسی این بیمار صبح روز جمعه (12 آبان ماه) با حضور یک تیم ۱۴ نفره شامل جراح عروق، متخصص بیهوشی، متخصص قلب، پرسنل بیهوشی، آنژیوگرافی و رادیولوژی انجام و بیمار با حال عمومی مطلوب مرخص شد.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1563295

مهمترین اخبار یزد: