یزد پورتال
03 خرداد 1402 - 12:07

روایت دستان کوچک و کارهای بزرگ در یزد/ راه‌اندازی پویش «نذر آزادی» در دبستان دخترانه

دانش آموزان دبستان دخترانه آزادمنش با برگزاری پویش «نذر آزادی»مبلغ ۱۵ میلیون تومان را جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا نمودند.

«عزت قانع» مدیر دبستان دخترانه آزادمنش یزد در خصوص این اقدام خیرمندانه به خبرنگار فارس از این استان، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح بوم (برنامه ویژه مدرسه) که هدف اصلی آن آموزش مهارت‌های زندگی در کنار آموزش کتب درسی است تصمیم گرفته تا با هدف تقویت ارزشهای اخلاقی و انسانی در دانش آموزان پویشی با نام «نذر آزادی» ویژه کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد  را راه‌اندازی کنیم.

وی افزود‌: در راستای برگزاری این پویش دانش‌آموزان با استفاده از مهارت‌هایی همچون عروسک سازی، خیاطی، آشپزی و شیرینی پزی که از ابتدای سال تحصیلی فرا گرفته بودند اقدام به برگزاری بازارچه خیریه نموده و کلیه عواید این بازارچه به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان را به ستاد مردمی دیه استان یزد اهدا و زمینه آزادی یک زندانی جرائم غیرعمد مالی را فراهم کردند.

 کمک دانش‌آموزان به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در قالب بازارچه خیریه در استان یزد در حال تبدیل به یک فرهنگ حسنه است و هر ساله به تعداد مدارسی که به این پویش می پیوندند اضافه می‌شود.

 

پایان پیام /الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1235433

مهمترین اخبار یزد: