یزد پورتال
03 شهریور 1401 - 08:15

اخبار کوتاه یزد/از تجلیل خبرنگاران تا پیگیری طرح سامان خانواده

یزد- ایرنا- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مهریز گفت: رسالت اصلی خبرنگاران است که برای تحقق جهاد تبیین مدنظر رهبر معظم انقلاب اسلامی در انعکاس خدمات نظام کوشا باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ علی فاتحی چهارشنبه شب در نشستی با خبرنگاران شهرستان افزود: جهاد تبیین جزو اساسی‌ترین نیازهای کشور برای شکست توطئه های فرهنگی و اقتصادی دشمن است و همه در قبال اجرای کامل آن مسئولیت دارند.

وی با قدردانی از فعالیت خبرنگاران شهرستان مهریز و همراهی با مجموعه سپاه و بسیج ادامه داد: ما بدهکار خبرنگاران هستیم و باید اصحاب رسانه بیش از گذشته بر اساس واقعیات و شرایط خبرهای درست را تهیه کنند و مطالبات بر حق مردم را منعکس کنند.

این مسئول یاد و خاطره خبرنگاران شهید و رجایی و باهنر را گرامی داشت و اظهار کرد: جای یک مجموعه بزرگ خبری که همه اخبار شهرستان را پوشش دهد خالی است و باید فعالبت خبرنگاران در فضای مجازی برای انعکاس اخبار شهرستان بیشتر مورد حمایت قرار گیرد.

همچنین حجت الاسلام کریمی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه مهریز با اشاره به اهمیت کار فرهنگی، مهمترین رسالت خبرنگاران را در برهه کنونی جهاد تبیین دانست و گفت: خبرنگاران باید با تهیه ارسال گزارشات، خدمات نظام و ادارات در جنگ ترکیبی و شناختی فعالیت خود را انجام دهند و فعالیت‌های بسیار خوبی توسط خبرنگاران در این شهرستان انجام شده است.

همچنین سرهنگ حمید فرهمند جانشین ناحیه مقاومت بسیج مهریز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: تعهد و تخصص باید مدنظر خبرنگاران باشد و با سلاح قلم و دوربین و با رعایت انصاف و گذشت اخبار را به گوش مردم برسانند و شفاف‌ سازی و امیدآفرینی را در جامعه انعکاس دهند.

***

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بافق گفت: خانه تاریخی تراب زاده به دلیل بادگیر گهواره‌ای منحصر به فرد آن ثبت ملی شد.

لیلی رنجبر افزود: با توجه به ساختار و بررسی‌های میدانی بنا متعلق به دوره قاجار است و بعد از آن دخل و تصرف خاصی در بنا مشاهده نشده است.

وی اظهار کرد: ابعاد تقریبی این بنا به طول بیش از ۱۹ متر و عرض بیش از ۱۸ متر با مساحت کلی ۵۲۰ مترمربع و حیاط این خانه هشت ضلعی است که در ضلع جنوب غربی آن مسیر دسترسی به زیرزمین وجود دارد.

به گفته رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بافق، این بنا در گذشته برای مراسم روضه خوانی و مجالس اسلامی کاربرد داشته است و به تازگی با شماره ۳۳۶۷۹ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

رنجبر گفت: خانه تراب زاده به لحاظ موقعیت، در استان یزد، شهرستان بافق، بلوار وحشی بافقی قرار دارد.

***

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری یزد گفت: فعالیت‌های این دفتر در هفت گروه کاری پیگیری می‌شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها گروه کاری جمعیت است.

مهدیه السادات حسینی مطلق در کمیسیون خانواده شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه نقشه راه جمعیت استان تدوین می‌شود افزود: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب یکی از بزرگترین خطرها کاهش جمعیت است.

وی افزود: این مساله به صورت مستقیم با مردم ارتباط دارد و باید گروه‌های مردمی در راس کار قرار گیرند تا در سال‌های آینده در تله جمعیتی گرفتار نشویم.

حسینی مطلق با اشاره به تشکیل قرارگاه جمعیت گفت: این قرارگاه در استان به ریاست استاندار و جانشینی دفتر امور زنان و خانواده تشکیل شده و تاکنون در سه شهرستان ابرکوه، بهاباد و بافق به صورت رسمی آغاز به کار کرده است.

***

مسئول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: استاندارد کردن محتوا و مطالب آموزشی، آموزش قابل فهم برای همه افراد جامعه، پرورش افراد با سطح علمی و آموزشی بالا از جمله اهداف طرح قرآنی بشری است.

حسین دشتی با اشاره به اینکه طرح بشری، دوره تربیت مربی آموزش نوین قرآن کریم است که ویژه مربیان قرآن به مدت ۶ روز در یزد درحال برگزاری است، افزود: این دوره از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مهد قرآن جواد الائمه یزد و موسسه حضرت معصومه (س) میبد آغاز شده است.

وی با بیان اینکه طرح بشری یک دوره تربیت مربی آموزش نوین قرآن کریم است که ویژه مربیان برگزار شده افزود: اهداف این طرح استاندارد کردن محتوا و مطالب آموزشی، جلوگیری از اتلاف زمان آموزش، آموزش قابل فهم برای همه افراد جامعه، پرورش افراد با سطح علمی و آموزشی بالا جهت فعالیت در امور قرآنی و ساده سازی آموزش قرائت قرآن می‌باشد.

دشتی با بیان اینکه این دوره تقریبا رایگان برگزار شده است ادامه داد: این دوره در شهرستان یزد با ثبت نام و استقبال نزدیک به ۱۰۰ نفر همراه بوده است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 652577

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: