یزد پورتال
02 بهمن 1401 - 10:16

رئیس هیأت شمشیربازی یزد: مسئولان وعده‌های خود به شمشیربازان را فراموش نکنند

رئیس هیأت شمشیربازی استان یزد ارتقاء سطح کمی و کیفی ورزشکاران بومی در رشته‌های مختلف را در گرو حمایت مسئولان دانست و گفت: حمایت و عمل به وعده‌ها تنها مطالبه نخبگان ورزشی و ملی پوشان شمشیربازی یزد است.

سید علیرضا آسایش، رئیس هیأت شمشیربازی یزد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با اشاره به اهمیت ظرفیت ورزشکاران یزدی در رشته شمشیربازی، اظهار کرد: محمد فتوحی،  از جمله نخبگان ورزشی رشته شمشیربازی در استان یزد است که باید بیش از پیش مورد توجه و حمایت قرار گیرد.

وی افزود:‌ دور جدید از سلسله اردوهای آماده‌سازی تیم ملی اسلحه سابر مردان جهت اعزام به مسابقات جام جهانی شمشیر بازی، در تهران برگزار خواهد شد که «محمد فتوحی» تنها سابریست یزدی دعوت شده به این مرحله از اردو است.

آسایش در ادامه با بیان این‌که اردوی ملی پوشان از تاریخ چهارم بهمن ماه به مدت هفت روز در سالن شهید کلاهدوز تهران برگزار خواهد شد، گفت: این اردو جهت حضور ملی پوشان در مسابقات جام جهانی اسلحه سابر برگزار می‌شود.

رئیس هیات شمشیر بازی استان یزد، تصریح کرد: جام جهانی سابر از تاریخ ۲۱ تا ۲۳ بهمن به مدت سه روز در دو بخش انفرادی و تیمی به میزبانی کشور لهستان برگزار خواهد شد.

محمد فتوحی تنها ورزشکار تاریخ استان یزد است که برای اولین در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو حضور داشت و این مسابقات به منظور ارتقا رنکیگ جهانی برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ در کشور لهستان برگزار می‌شود.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 990033

مهمترین اخبار یزد: