یزد پورتال
22 دی 1401 - 21:12

آینده‌پژوهی باید در سیستم آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد

یزد- وزیر آموزش و پرورش گفت: آینده‌پژوهی باید در سیستم آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف نوری، پنجشنبه شب در دیدار با فرهنگیان و مدیران شهرستان اردکان با اشاره به اینکه قنات میراثی است که دارای دو وجه است، اظهار کرد: وجه ظاهری و فناوری قنات و معماری آن وجه اول است اما وجه قنوت قنات وجه تربیتی است که کمتر به آن توجه شده است.

وی بیان کرد: انسان‌های با ایمان برای نیازهای مردم زحمت بسیاری کشیدند تا آب را از دل کویر به دست مردم برسانند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش آموزان سرمایه‌های کشور هستند، گفت: سرمایه اجتماعی، اقتصادی و … دانش آموزان کشور هستند و باید برای شکوفایی این سرمایه‌های انسانی تمام توان خود را به کار گیریم.

وی بیان کرد: باید در سیستم آموزش و پرورش آینده پژوهی بیشتر مورد توجه قرار گیرد و به آن عمل کنیم.

نوری ادامه داد: هر نسل باید با توجه به زمان خودشان ترتبیت شوند و نسل پیش از نسل جدید و معلمان باید در زمینه ارتباط با تسل جدید خود را به روز کنند.

وزیر آموزش و پروش با اشاره به اینکه موانع کالبدی و فیزیکی باید برطرف شود، بیان کرد: توجه به نیازهای آموزش و پرورش و معلمان و دانش آموزان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و مسئولیت اجتماعی باید در نظام تعلیم و تربیت به وجود آید.

نوری ادامه داد: اولویت باید تکمیل پروژه‌های مرتبط با آموزش و پرورش باشد و در این زمینه دولت تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نظام آموزش و پرورش باید نظامی بسیار جدی در زمینه تعلیم و تربیت باشد، تصریح کرد: باید نظام آموزش و پرورش بسیار جدی عمل کند تا دانش آموزان مباحث را یاد بگیرند نه اینکه صرفاً یک نمره بیاورند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 973510

مهمترین اخبار یزد: