یزد پورتال
11 بهمن 1401 - 18:59

اجرای طرح بوم گردی انقلاب در یزد/عزیزی: غفلت در تبیین انقلاب دلیل امیدواری دشمنان است

همزمان با فرا رسیدن یوم الله دهه فجر، طرح بوم گردی انقلاب برای دومین سال با رویکرد آشنایی هرچه بیشتر نسل جوان و نوجوان با وقایع دوران انقلاب با ذکر خاطرات شاهدان عینی در یزد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، طرح بوم‌گردی انقلاب به مناسبت فرا رسیدن یوم الله دهه فجر با حضور شاهدان عینی و توسط هیئت انصار ولایت یزد و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه در دو نوبت صبح و عصر در سطح شهر یزد اجرا می‌شود.

علی‌اکبر عزیزی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد عصر امروز در مراسم افتتاحیه رویداد فجر ۱۴۰۱، از تلاش فعالین این طرح، بومگردی انقلاب را نیاز نسل جوان و نوجوان توصیف  و اظهار کرد: غفلت ما در زمینه شناساندن مکان‌های با ارزش و فرهنگ اصیل انقلابی موجب شده است دشمنان به ضربه زدن به انقلاب امیدوار شوند.

 

وی پاسداری از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی را حائز اهمیت دانست و افزود: از این رو باید تمام سعی خود را در پاسداشت خون شهدای انقلاب و سختی‌هایی که مردم انقلابی در این راه با ارزش متحمل شدند، به کار گیریم. 

 حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد مسئول هیئت انصار ولایت یزد نیز با اشاره به این‌که تقریباً نیمی از جمعیت کشور، نوجوانان و جوانانی هستند که با فرهنگ انقلاب اسلامی آشنا نیستند، گفت: متأسفانه تغذیه فکری این قشر توسط دشمنان نظام تأمین می‌شود و جوانان ما را علیه انقلاب برمی‌انگیزد.

مسئول شبکه جوانان رضوی در ادامه با ارائه گزارشی از برنامه‌های رویداد فجر ۱۴۰۰ که سال گذشته برای اولین بار در استان اجرا شد، تصریح کرد: پویش‌های نصب پرچم، جشن‌های خانگی انقلاب و قصه‌های انقلاب، برپایی نمایشگاه صعود ۴۰ ساله، طنز انقلاب و... از جمله برنامه‌های اجرا شده در آن رویداد بود.

وی ادامه داد: امسال نیز هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد، شبکه جوانان رضوی استان، حسینیه هنر و... اقدام به اجرای طرح رویداد فجر ۱۴۱ نمود.

 

مهدوی نژاد تأکید کرد: اجرای طرح بومگردی انقلاب یزد توسط شاهدان عینی وقایع انقلاب در مکان‌های حماسه‌خیز انقلاب سال ۵۷ در یزد، از جمله برنامه‌های این رویداد است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون طرح بومگردی انقلاب، بر ضرورت و اهمیت اجرای این طرح تأکید کرد و افزود: اگر بومگردی انقلاب در کل کشور فراگیر و نهادینه شود، دانش‌آموزان و دانش‌جویان ما با فرهنگ ناب انقلاب آشنا شده و از بسیاری از آسیب‌ها در این زمینه جلوگیری می‌شود.

حجت‌الاسلام مجتبی صداقت، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد نیز در بخش دیگری از این مراسم، طی سخنانی بر اهمیت حمایت از طرح رویداد فجر تأکید کرد.

امضای لوح رویداد فجر ۱۴۰۱، پخش نماهنگی از اجرای طرح رویداد فجر در استان، رونمایی از اولین موشن‌گرافی بومگردی انقلاب در یزد و خاطره‌گویی راویان و شاهدان عینی وقایع انقلاب از جمله برنامه‌های افتتاحیه بود.

 

در پایان مراسم افتتاحیه رویداد فجر ۱۴۰۱، از چند تن از راویان و فعالین این طرح، تجلیل شد.

پایان پیام/س

منبع: فارس
شناسه خبر: 1010954

مهمترین اخبار یزد: