یزد پورتال
29 آبان 1402 - 10:29

تقویت پایگاه‌های قرآنی مهمترین اولویت کانون مساجد کشور است

معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور، گفت:‌ پایگاه های قرآنی و کانون های خواهران به عنوان دو برنامه اصلی کانون های مساجد در کشور است

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مهدی مقدم در جریان سفر خود به این استان، صبح امروز با آیت الله ناصری یزدی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد دیدار و اظهار کرد: توجه به تربیت و کادرسازی نوجوان برای ایفای نقش‌های جدید یکی از رویکردهای اصلی ما در کانون های مساجد است که در استان یزد در قالب طرح طراوت نمونه آن را شاهد هستیم.

وی افزود: کادرسازی هنری از جمله گام های بعدی ما است که در هنرهای نمایشی و مرتبط با فضای رسانه‌ای و صحنه‌ای این هدف را دنبال می کنیم و سعی داریم بچه های ما پرتعداد باشند و در مقابل هجمه ها خود را حفظ کنند.

معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور گفت: بحث پایگاه‌های قرآنی در بیش از ۱۶۰۰ مسجدی که پایگاه فعال قرآنی دارند، مورد توجه قرار گرفته است و سعی کرده‌ایم با شناسایی قاریان مسجد آنها را تقویت کنیم و در کانون‌های دیگر نیز این پایگاه‌ها را راه‌اندازی خواهیم کرد.

مقدم تصریح کرد: در حوزه بانوان نیز بر اساس فرمایشات مقم معظم رهبری مبنی بر اهمیت توجه به بانوان سعی کرده ایم با رویکرد تخصصی خواهران و مرتبط با تبیین نقش و شان زن در طراز انقلاب اسلامی ، کانون های بانوان را نیز تشکیل دهیم.

احسان عابدی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد نیز در این نشست گفت: ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان یزد یکی از تیم‌های فعال هستند که طرح های خوبی نیز اجرا می کنند و ما نیز سعی کرده ایم حمایت های لازم را داشته باشیم.

وی افزود: ما باید برای پررنگ تر حضور فعالان فرهنگی و هنری در مساجد تلاش کنیم و با ایجاد جاذبه ها از این تغییر ذائقه ها جلوگیری کنیم.

عابدی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم فعالان فرهنگی، هنری و قرانی را به مسجد ارتباط دهیم به طور قطع یقین در مساجد با کمبود جا روبرو می شویم.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1578454

مهمترین اخبار یزد: