یزد پورتال
18 تیر 1403 - 16:25

قطع برق مسکونی یزد به حداقل ممکن می‌رسد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد گفت: با همکاری صنایع و ادارات، قطع برق مسکونی کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، احمد کردستانی ظهر امروز در نشست با مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد از همکاری مؤثر صنایع، ادارات و کشاورزان در مدیریت مصرف برق خبر داد و گفت: شبکه برق کشور به صورت سراسری فعالیت می‌کند و افت ناگهانی در برخی روزها به دلیل مشکلات نیروگاه‌ها یا شبکه توزیع ممکن است رخ دهد.

وی افزود: در چنین مواقعی، قطع برق به طور موقت و سریع در برخی مناطق شهری اعمال می‌شود اما تلاش می‌شود این مدیریت به بخش‌های غیرخانگی منتقل شود.

کردستانی توضیح داد: مدیریت مصرف برق در زمان اوج مصرف نیازمند همکاری و هم‌افزایی همه نهادها و مردم است و باید با همکاری هم در این مسیر حرکت کنیم تا کمترین مشکل به وجود آید.

وی ادامه داد: با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف و همکاری بین بخشی، تلاش می‌شود تا نیازهای برق بخش مسکونی به طور کامل تأمین شود و کمترین قطعی برق در این بخش رخ دهد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان یزد افزود: در شرایط فعلی، صنایع و ادارات با تنظیم ساعات کاری و استفاده از تجهیزات کم‌مصرف، به کاهش فشار بر شبکه برق کمک می‌کنند.

کردستانی بیان کرد: همچنین، کشاورزان نیز با تغییر زمان آبیاری و استفاده از پمپ‌های آب در ساعات غیر اوج مصرف، نقش مهمی در پایداری شبکه برق ایفا می‌کنند.

محمدعلی ملک‌زاده؛ مدیرکل مدیریت بحران استان یزد هم در این نشست با قدردانی از تلاش‌های فعالان حوزه انرژی و همکاری صنایع و ادارات و کشاورزان، بر اهمیت طراحی برنامه‌های اضطراری تاکید کرد و گفت: برای اطمینان از پایداری برق در بخش مسکونی، باید پلن‌های اضطراری مناسبی طراحی شود تا در شرایط بحرانی، کمترین میزان قطع برق را در این بخش شاهد باشیم.

وی تأکید کرد: همکاری و همدلی بین همه بخش‌ها و مردم برای عبور از فصل گرما و مدیریت مصرف برق ضروری است و قطعا با مدیریت درست و همکاری همه بخش‌ها می‌توان کمترین مشکل را داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد افزود: برنامه‌های اضطراری در حال تدوین است و این برنامه‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که در شرایط بحرانی، برق بخش‌های حیاتی و مسکونی تأمین شده و کمترین میزان قطع برق را تجربه کنیم.

انتهای پیام/781

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1740410

مهمترین اخبار یزد: