یزد پورتال
25 بهمن 1401 - 21:45

امام جمعه یزد: فرهنگ مهدویت جدا از انقلاب اسلامی نیست

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ مهدویت گفت: فرهنگ مهدویت جدا از انقلاب اسلامی نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در جلسه سیاست‌گذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان با بیان این‌که نیمه شعبان از ایام الله است، اظهار کرد: لازم است مردم با فلسفه نیمه شعبان همچنین فلسفه انقلاب اسلامی به عنوان مقدمه انقلاب حضرت مهدی(عج) آشنا شوند.

وی با بیان این ‌که حفظ انقلاب اسلامی، حرکت در مسیر تحقق انقلاب منجی عالم بشریت است، افزود: اهداف انقلاب اسلامی در راستای اهداف قیام امام زمان(عج) است و این اهداف باید برای مردم تبیین شود.

امام جمعه یزد تاکید کرد: شورای مهدویت باید با استفاده از ظرفیت‌های خود، حضرت ولیعصر(عج) را به مردم بشناساند و مردم را با این واقعیت آشنا کند که منجی عالم بشریت، جهانی کردن دین خدا و دین اسلام و احکام الهی را دنبال می کند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان این‌که انقلاب اسلامی به شدت مورد هجمه دشمنان و معاندان است، تصریح کرد: در چنین شرایطی باید با معرفی دستاوردها و اهداف انقلاب، واقعیت این قیام را به مردم نشان دهیم.

وی با تاکید بر این‌که دریچه تمدن انقلاب اسلامی باید به سوی مردم جهان باز شود، عنوان کرد: این مهم با معرفی انقلاب اسلامی، انقلاب منجی عالم بشریت و امام زمان (عج) میسر می شود.

ناصری اظهار کرد: اگر توانستیم در این هدف موفق باشیم و این را به نحوی به مردم معرفی کنند که آنها اعتقاد قلبی پیدا کرده، آنگاه علاقه و محبت پیدا می شود و در نتیجه در رفتار و اعمال نیز تاثیر خواهد گذاشت بنابراین شناساندن انقلاب اسلامی ایران یک ضرورت است.

امام جمعه تصریح کرد: اصل حرکت در این مسیر، ایجاد علاقه و ایمان قلبی نسبت به انقلاب اسلامی به عنوان مقدمه انقلاب حضرت مهدی(عج) است.

آیت الله ناصری یزدی بر لزوم برنامه ریزی برای ترویج مهدویت تاکید کرد و گفت: همچنین لازم است برای مربیان و معلمان مدارس، دوره های مهدویت برگزار شود تا از این طریق بتوانیم دانش آموزان را با این مهم آشنا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر مقدمات برگزاری دوره های مهدویت برای معلمان به صورت تخصصی و مستمر فراهم شود، آنگاه شاهد اثرگذاری آنها بر دانش آموزان خواهیم بود آنگاه در جشن های نیمه شعبان، عشق و علاقه و حضور دانش آموزان و میدان داری آنها را شاهد خواهیم بود.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1038954