یزد پورتال
25 اسفند 1401 - 22:25

آماده‌باش1100 امدادگر هلال‌احمر ویژه نوروز در یزد/تجهیزات هلال‌احمر نیازمند بروزرسانی است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد آموزش را یکی از مهمترین رویکردهای این نهاد برای کاهش مخاطرات دانست و گفت: در نوروز امسال 1100 نفر نیروی امدادی هلال احمر آماده باش خدمت رسانی هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، دکتر محسن حرازی‌زاده‌یزدی صبح امروز در نشست خبری که به منظور اعلام برنامه‌های جمعیت هلال احمر استان برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر خانه هلال روستایی و شهری به ۸۴ مورد افزایش یافته است.

وی افزود: استفاده از ظرفیت‌های مردمی و آموزش عمومی امداد و نجات نقش مهمی در کاهش تلفات مواقع بحرانی ایفا می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان این‌که در هر خانه هلال ۱۰ نفر آموزش های لازم امدادی را می بیننند، گفت: در حال حاضر بیش از ۸۴۰ نفر از شهروندان استان یزد در خانه‌های هلال استان آموزش امدادی دیدند.

دکتر حرازی‌زاده‌یزدی انجام کمک‌های حمایتی را از دیگر اقدامات انجام شده و در دستور کار هلال استان یزد دانست و بیان کرد: دو میلیارد تومان وام کم بهره به مددجویان پرداخته شده است.

مدیرعامل هلال احمر استان یزد در خصوص بروز رسانی تجهیزات امدادی، گفت: امکانات لجستیکی و امداد و نجات هلال احمر استان یزد نیازمند بروزرسانی و تقویت است.

وی حمایت ۱۰ میلیارد تومانی به مددجویان نهادهای مختلف مددکاری اجتماعی را از جمله اقدامات حمایتی این نهاد در استان یزد دانست و عنوان کرد: اجرای طرح های مختلف نذرآب و اهدا خون از دیگر اقدامات انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: انتقال داروخانه هلال احمر به فضایی استاندارد، فعالسازی حوزه درمان و بازگشایی حوزه توانبخشی، فعالسازی مرکز ارتوپدی فنی را از دیگر اقدامات انجام شده طی یک سال گذشته است.

حرازی‌زاده با اشاره به اهمیت توانانی حوزه درمانی و بهداشتی هلال احمر استان یزد خاطرنشان کرد: یزد مجهز به تیم‌های اضطراری بهداشت و درمان است که هر ساله مانورهای خوبی برگزار می‌کند.

وی ­­­­در خصوص طرح نوروزی امسال نیز اظهار کرد: این طرح در دو حوزه امداد و نجات و جوانان ارائه می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان این‌که در ایام نوروز ۱۹ پایگاه امدادی فعال خواهند بود، گفت: کمک‌های اولیه و انقال مصدومین با کمک اورژانس از جمله مأموریت‌های جاده‌ای هلال احمر در استان یزد است.

حرازی زاده در خصوص خدمات هلال احمر در پست‌های نوروزی خدمات بشردوستانه هلال احمر استان یزد، افزود: بهبود رفتارهای ترافیکی به صورت چهره به چهره و امضای میثاق نامه از جمله خدمات تدوین شده برای عید ۱۴۰۲ است.

وی ایجاد و راه‌اندازی ایستگاه‌های شادی و نشاط جاده‌ای از دیگر اقدامات تدوین شده برای پست‌های خدمات بشردوستانه هلال احمر در استان یزد است، گفت: ۱۱۰۰ نفر عضو هلال احمر در ایام نوروز در قالب‌های مختلف در حال آماده باش کامل ارائه خدمات امدادی هستند.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1096710

مهمترین اخبار یزد: