یزد پورتال
07 خرداد 1402 - 11:15

جوان یزدی در جشنواره بین‌المللی سعدی خوش درخشید

یزد- «حمید عبدلی» مجری جوان یزدی در جشنواره بین‌المللی سعدی به مقام اول دست یافت و چکاوک سیمین این جشنواره را از آن خود کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره بین المللی سعدی هر سال با هدف شناسایی و معرفی بهترین مجریان و سخنوران صحنه ایران برگزار می شود و امسال نیز دوازدهمین دوره این جشنواره با حضور مجریان و سخنوران از سراسر کشور برگزار شد.

در این دوره، چکاوک سیمین، مقام اول و دیپلم افتخار 20 مجری برتر کشور به حمید عبدلی از یزد تعلق گرفت.

این مجری جوان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سطح جشنواره دوازدهم بسیار بالا بود و شرکت کنندگان از اقصی نقاط کشور در آن شرکت داشتند و کسب این رتبه را آغازی برای ادامه مسیر خود می‌دانم.

حمید عبدلی ادامه داد: بی‌شک مسئله بیان و فرهنگ به خصوص برای نسل جدید از اهمیت بالایی برخوردار است و چنین جشنواره های با هدف حفظ فرهنگ اصیل ایرانی می توانند نقش موثر خود را برای دستیابی به این هدف ایفا کنند.

وی در زمینه علاقه مندی خود به مجری‌گری عنوان کرد: تقریبا از نوجوانی نوازندگی روی صحنه اجرا می کردم و بعدها در حیطه خوانندگی نیز کار کردم و در اجراهای خود در سراسر کشور مورد استقبال مردم قرار گرفتم و پس از آن به دنیای اجرا وارد شدم.

عبدلی همچنین از جشنواره بین المللی سعدی به عنوان بزرگترین گردهمایی مجریان و سخنوران کشور یاد کرد و گفت: جشنواره سعدی برای نشان دادن توانمندی‌های مجریان و سخنوران با حضور داوران نامی که از اساتید فن بیان و اجرا هستند برگزار می شود و ضمن محک زدن توانمندی های فرد شرکت کننده در جشنواره، موجب کسب تحربه و آشنایی با دیگر دوستان هنرمند از سراسر کشور می شود.

وی، رمز موفقیت خود را توکل بر خدا و تمرین و کسب تجربه بیان کرد و افزود: از همه عوامل جشنواره بین المللی سعدی و باشگاه ایران مجری و همه دوستان و اساتیدی که صادقانه من را در این راه تشویق و همراهی کردند تشکر می کنم و انتظار این است که مسئولان و مدیران قدر استعدادهای جوانان این استان را بدانند قطعا حمایت آنها سبب ایجاد انگیزه و امید خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1243710